Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

Як Олеся Островська-Люта «опікується»
Понеділок, 03 Листопада 2014

Як Олеся Островська-Люта «опікується» культурною спадщиною

При зміні влади в країні внаслідок подій Євромайдану у виконавчу владу, яка розпоряджається значними фінансовими ресурсами, всілякими правдами і неправдами пролізли «вчорашні» кадри, ласі до грошей. Одна з них – співробітниця відомого олігарха-регіонала Ріната Ахметова Олеся Богданівна Островська-Люта, яка стала першим заступником Міністра культури України.

На цій посаді вона захопила в свої руки керівництво сферою охорони культурної спадщини, не маючи для цього фахової підготовки. Вона і тільки вона тепер має право погоджувати проектну документацію на забудову в зонах охорони пам’яток та в історичних центрах міст. Зайве говорити про те, що всі ці погодження – далеко не безкорисливі. З цим пов’язано кілька скандалів – у Києві, Одесі, а тепер дійшла черга і до славнозвісного міста-музею Переяслава-Хмельницького.

 

Першим з «подвигів» жвавої жіночки стала її згода на забудову славетного Андріївського узвозу у Києві… котеджним містечком. Про це стало відомо з повідомлень ЗМІ. 28 квітня 2014 р. за підписом першого заступника Міністра культури О.Б. Островської-Лютої неправомірно надано погодження проектної документації на реставрацію з пристосуванням пам’ятки архітектури національного значення по вул. Андріївський узвіз, 15 та будівництво майнового комплексу по вул. Андріївський узвіз, 17 у Подільському районі м. Києва (цей «майновий комплекс» і є котеджним містечком у самому серці стародавнього Києва).Ці дії О.Б. Островської-Лютої вчинені всупереч чинному законодавству.

Після звернень в органи прокуратури з цього питання, Мінкультури на запит прокуратури м. Києва надало ретельно препаровану інформацію з цього питання, з замовчуванням певних фактів, украй невигідних для О.Б. Островської-Лютої. У цій відповіді свідомо замовчано (тобто сфальсифіковано) пам’яткоохоронний статус території, на якій передбачається будівництвомайнового комплексу (котеджного містечка), а саме – належність її до території пам’ятки містобудування національного значення "Замкова гора - Андріївський узвіз". Тобто погоджена проектна документація має призвести до грубого порушення статті 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини», якою категорично забороняється змінювати пам’ятки.

Таке свідоме надання спотвореної інформації органам прокуратури має на меті приховати ознаки злочину, передбаченого статтею 298 Кримінального кодексу України, - умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження пам’яток — об’єктів культурної спадщини,вчинені службовою особою з використанням службового становища.

На повторний лист прокуратури м. Києва від червня цього року сама О.Б. Островська-Люта підписала відповідь, у якій, щоб обілити себе, також не вказала пам’яткоохоронний статус території, на якій передбачається будівництво майнового комплексу (котеджного містечка), а саме – належність її до території пам’ятки містобудування національного значення "Замкова гора - Андріївський узвіз". Це вже свідчить не про некваліфікованість О.Б. Островської-Лютої, яка підписує такі документи, а про її корумпованість. Це – свідоме введення в оману правоохоронних органів з метою приховати неправомірні, корупційні дії, вчинені О.Б. Островською-Лютою 28.04.2014, яка своїм погодженням протиправно дозволила змінювати пам’ятку містобудування національного значення "Замкова гора - Андріївський узвіз", що Законом заборонено. Такі дії одного з керівників Міністерства культури не можуть не викликати обурення і широкого громадського резонансу, спрямованого проти чинної виконавчої влади.

Цей скандал уже вийшов на рівень Верховної Ради України – група народних депутатів звернулася до Генерального прокурора України В. Г. Яреми з вимогою провести розслідування.

 

Не обійшла своєю увагою О.Б. Островська-Люта іще одне історичне місто, в якому «крутяться» великі гроші – Одесу. Коли до неї звернулася одеська приватна фірма з проханням видати дозвіл «на проверення робіт в історичному ареалі м. Одеси для будівництва житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення і паркінгом за адресою: вул. Бєлінського, 16», то посадова особа відповіла: «Зазначене питання не входить до компетенції Мінкультури України». Тоді як по закону саме обов’язком Мінкультури є надання дозволів на проведення робіт в історичних ареалах населених місць.

Дотепер не було відомо жодного прецеденту, коли б Міністерство культури України так відверто відмовлялося виконувати ті обов’язки, які на нього покладено Законом.

Отже, всупереч вимогам законодавства, яких Островська-Люта О. Б. не могла не знати (знання законодавства – це її прямі посадові обов’язки), вона своїм протизаконним листом фактично дозволила безконтрольну забудову історичного центру міста Одеси. Такий лист, що вже надійшов замовнику - приватному підприємству «Дисконт», має своїм наслідком можливість для ПП «Дисконт» безкарно порушувати Закон, прикриваючись при цьому позицією Міністерства культури України як центрального органу виконавчої влади. Якщо це призведе до знищення, руйнування або пошкодження пам’яток, то ці дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Таким чином, першим заступником Міністра культури України Островською-Лютою О.Б. не виконано своїх службових обов’язків, що є грубим порушенням трудового законодавства і за що встановлено її персональну відповідальність. Крім цього, у її діях є ознаки злочину, передбаченого статтею 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України. Про корупцію можна і не згадувати: адже вартість такого листа, який благословляє безконтрольну забудову історичного центру Одеси, на «чорному ринку адміністративних послуг» сягає під один мільйон євро!

 

У Переяславі-Хмельницькому Островська-Люта О. Б. узялася за зміну керівництва Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». За результатами роботи міністерської конкурсної комісії під її головуванням, всупереч умовам конкурсу, оголошеного самим же Міністерством, вирішено призначити на директора заповідника… місцевого члена Партії Регіонів (!) Олексія Лукашевича, якого протягом 2013 року безуспішно намагалися протягнути у це крісло губернатор-регіонал Присяжнюк разом з міністром-регіоналом Новохатьком. Тоді (при Януковичі) це зробити не вдалося, то невже вдасться тепер, після ніби-то перемоги Євромайдану?

З цього випливає два висновки:

1. Регіонали своїх не здають.

2. У переяславській історії має бути якась серйозна фінансово-корупційна складова: інакше, чого б туди полізла така досвідчена любительниця відкатів, як Олеся Богданівна?

Відповідь на «корупційне» питання лежить на поверхні: весь центр сучасного міста Переяслав-Хмельницький – це територія пам’ятки археології національного значення, тож земля тут може бути тільки в державній власності (це по Закону, а по факту – там багато земельних ділянок вже у приватній власності). Тож для організації подальшого «дерибану» землі в Переяславі-Хмельницькому меткій київській жіночці потрібна своя людина у Переяславі.

Крім того, величезний квартал у самісінькому центрі Переяслава, звільнений військовою частиною, є територією перспективного розвитку місцевого заповідника. Проте, якщо директором цього заповідника стане «своя людина», то цей квартал стане територією комерційної забудови, яка обіцяє захмарні бариші.

І остання з відомих поки-що корупційних приваб Переяслава – це земельні ділянки поряд з Музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщині (цей музей – у складі заповідника): навіщо віддавати ці землі під розвиток музею, якщо можна їх вигідно продати під забудову, а гроші покласти в кишеню?

 

Висновок простий і очевидний: і люстрація, і антикорупційні розслідування мають заторкнути у першу чергу тих діячів, які найголосніше кричать «тримайте злодія», запустивши обидві руки в наші кишені. А Олеся Богданівна Островська-Люта – найхарактерніший приклад. З неї і треба розпочинати процес очищення культурної сфери від системної корупції.

Оксана Соболева

Портал Компромат

http://antikor.com.ua/articles/14186-jak_olesja_ostrovsjka-ljuta_opikujetjsja_kuljturnoju_spadshchinoju


Автор:
Прочитали: 69 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • Вибори у Франції: чого очікувати Україні від Макрона або Ле Пен
 • Євросоюз винен Україні 60 мільярдів доларів
 • Календарні війни. Які свята мають бути вихідними в Україні?
 • «Безпілотні гроші» на крові: як керівник ВАТ «Меридіан» В’ячеслав Проценко обкрадає «Укроборонпром»
 • Національною безпекою в Україні відають агенти Кремля?
 • відстоювати повернення Україні нелегально окупованого Криму
 • США передадуть Україні бойові кораблі!Нарешті...
 • ЧАС ПІДЛОЇ ВЛАДИ.
 • Земельний банк фермерів в Україні 4,5 мільйонів гектарів
 • Владислав Мороко про Музейне Запоріжжя
 • Владислав Мороко: «Ми повинні показати нащадкам правдиву історію»
 • Владислав Мороко: У Запоріжжі є коворкінг-центр!
 • Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні
 • Владислав МОРОКО – отримав високе звання!
 • Ніхто з олігархів в Україні не є видатною людиною
 • за гроші українців, які охоче вірять у "запрошення від Трампа"...
 • Чому зменшення акцизу в Україні на ввезення вживаних авто не зробило їх доступними
 • Чого Україні чекати від обмеження на ввезення книг з Росії?
 • Владислав Мороко: «Зради» не вийшло, в музеї все на місці!
 • Сумарна допомога Україні від країн НАТО в часи війни склала близько 1 млрд. доларів
 • Цивільне населення в Україні продовжує страждати –доповідь ООН
 • 16-у Доповідь про ситуацію із правами людини в Україні
 • Хрестини в Україні: традиції
 • Донецький краєзнавчий музей відроджується в Україні!
 • “Засудіть злочини Росії в Україні і в Сирії!”
 • В селі Лісники прийшов до влади клон Сагач в особі Гладуша!
 • «Місцеві практики розв’язання проблем, пов’язаних із внутрішнім переміщенням населення в Україні»
 • ПРООН: відновлення після конфлікту в Україні потребує довготермінових зусиль
 • За мир та щастя в Україні! – всеукраїнська акція Миру.
 • У Кримському домі відбувся круглий стіл "Законодавче забезпечення прав корінних народів в Україні"

  Читайте також:
 • Книга Володимира Пилата «ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”
 • Дружківський музей
 • Плакати Майдану в Донецькому художньому
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2992
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.089 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель