Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

«Нові акценти музейництва»
Середа, 29 Березня 2017

«Нові акценти музейництва»

25 березня ц.р. в КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» завершив свою роботу дводенний науково-методичний семінар «Нові акценти музейництва». Його організатором стала ГС «Західноукраїнська спілка музеїв», до завдань якої серед іншого належить також і сприяння взаємодії між музейними закладами, участь у державному та міжнародному культурному співробітництві, проведення спільних наукових досліджень. Голова правління ГС «Західноукраїнська спілка музеїв» Ігор Тимець розповів, що семінар проходив на базі Львівського музею історії релігії, Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові та КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» (м. Львів-Винники). Його метою було ознайомлення учасників із новими методами організації музейної справи та фандрейзингом. У роботі семінару взяли участь більше 70 музейників із Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Хмельницької, Волинської, Тернопільської, Вінницької, Черкаської, Чернівецької, Донецької, Харківської областей, а також міста Києва. Гостями семінару були представники вищих навчальних закладів Львівщини та інших областей, громадські організацій тощо. Надзвичайно важливим було те, що семінар об’єднав музейних працівників та симпатиків музейної справи із цілої України. Серед учасників було багато як талановитої молоді, так і знаних не лише в Україні, а й за кордоном музейників. У ході семінару було налагоджено міжмузейні контакти, домовлено про співпрацю і проведення спільних заходів. Музейники України хочуть спілкуватися і умови для цього повинні створити самі. У всіх музеях схожі проблеми і завдання. Так, серед питань, які обговорювалися, були питання зміни експозицій, питання фандрейзингу, управління персоналом, підбору кадрів та ін. Надзвичайно цікавими і пізнавальними були лекції методистів відділу науково-методичної роботи Національного музею історії України Ольги Зайченко і Миколи Марусика, а також Ольги Носко - старшого наукового співробітника Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

У межах семінару відбулася презентація веб-сайту ГС «Західноукраїнська спілка музеїв», створеного членом спілки Романом Метельським. Було представлено науково-популярний журнал «Наша спадщина», що виходить під егідою спілки. На його сторінках піднімаються актуальні питання охорони пам’яток історії та культури міст і містечок Львівщини та Західної України, публікуються матеріали, присвячені музейній справі, популяризуються маловідомі об’єкти культурної спадщини тощо. Також презентували третій номер «Львівського археологічного вісника», присвяченого Борису Григоровичу Возницькому та випущеного спільними зусиллями КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчим музеєм», кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка та ГС «Західноукраїнська спілка музеїв». Далі відбулася презентація біобібліографічного покажчика, підготовленого з нагоди 90-річчя Б. Г. Возницького, який презентувала Лариса Разінкова-Возницька. Особливі емоції викликав перегляду відеоряду про життя і діяльність Бориса Григоровича, адже для всіх музейників України його смерть стала особистою непоправимою втратою.

Учасники семінару також говорили і про практичні, матеріальні речі, зокрема їх зацікавила презентована новинка від ООО «Аура» - армовані мотузки для музейних експозицій, вкриті захисним шаром, що не боїться вологи і зберігає чудову еластичність, не розтягується під час навантаження.

За короткий час і без жодної фінансової підтримки зі сторони Спілка зробила надзвичайно багато. Нагадаємо, що вона була створена у лютому 2016 р. ініціативною групою музейників Львівщини, оскільки вже давно назрівала потреба у формуванні нової спільноти, що об’єднала б музеї та музейників не тільки західного регіону, а й усієї України. Уже на першому засіданні членами Спілки було окреслено основні завдання діяльності організації. Пріоритетними серед них стали реалізація та захист професійних, культурних, освітніх, наукових та інших спільних інтересів учасників організації. Першочерговими завданнями діяльності ГО «Західноукраїнська спілка музеїв» є питання розвитку національної культури, збереження історичних пам’яток та інших об’єктів, що становлять історичну цінність, дослідження та популяризація історичних, культурно-мистецьких надбань та професійного досвіду музейної спільноти країни. До складу правління спілки увійшли Ігор Тимець (голова), Орест Малиць (заступник голови), Софія Легін (секретар), а також Лариса Разінкова-Возницька, Олена Роман, Оксана Романів, Олександр Булига, Ігор Дуда, Анатолій Силюк, Наталія Білас.

Хочеться висловити подяку музеям, на базі яких пройшов семінар, - Львівському музею історії релігії, Державному меморіальному музею Михайла Грушевського у Львові та КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей». Особливо ж треба відзначити ініціаторів проведення семінару – Зоряну Білик, Ореста Малиця, Марію Магунь, Наталію Білас, Софію Легін, Романа Метельського, Ларису Караваєву, Михайла Лабойка та згадати з вдячністю колективи установ, на базі яких проходив семінар, а також партнерів семінару – готель «Гетьман» у Винниках та ООО «Аура».


Автор:
Прочитали: 680 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • ЗАКАПАТСЬКІ АКЦЕНТИ
 • «Закарпатські акценти» зазвучали на Донбасі!
 • «Закарпатські акценти» на Донеччині!
 • «Словник-довідник термінології музейництва»

  Читайте також:
 • Книга Володимира Пилата «ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”
 • Дружківський музей
 • Плакати Майдану в Донецькому художньому
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2992
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.321 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель