Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

Легенди про суперскарби Віктора Тригуба
Понеділок, 30 Січня 2017

Легенди про суперскарби Віктора Тригуба

74134_10

Неймовірні історії свого бурхливого журналістського життя розповів куратор практики студентів університету “Україна” редактор журналу “Музеї України” Віктор Тригуб. За цими сюжетами можна сміливо знімати серіали.

Честно кажучи я, навіть, трохи “захворіла” цією темою. Сподіваюся, що колись, хтось знайде свій скарб, а поки перекажу кілька історій від нашого куратора.

Скарб Мазепи в Софії Київській.

В чисельних підземеллях Гетьман Мазепа тримав там чимало книг, у тому числі князівських часів, цінності. Охороняло два монахи. Коли росіяни увійшли до Києва, їх хтось здав. Під тортурами один помер, інший відкрив лише частину схованки. Нині книги в бібліотеці Салтикова-Щедріна в Пітері, залишки прикрас в Адміралтействі. Але, основна частина скарбу і досі під землею…

У Великих Сорочинцях заховано скарб Данила Апостола. В Переяславі, поруч з церквою – казна Мазепи. Не знайдені скарби Богдана Хмельницького.

І про архіви, які є скарбами самі по собі. Чимало паперів Калнишевського і Мазепи лежить у Військово-Морському архіві в Гатчині. По УНР – в Історичному музеї Москви, Гохрані Новосибірська, спецхрані в Читі. Є 234 нерозпаковані ящики з матеріалами Мазепинского дела, за якими ми ганяємо вже кілька років. Цікавий Малоросейский спецхран Ермітажу.

Наша команда розслідує тему архіву Аненербе. Якимось чином він потрапив до рук Служби безпеки ОУН. Повстанці його вивчали. Пізніше його захопили радянські спецслужби, у сховищах яких він довго лежав. Нині архів в приватних руках. Ми маємо лише кілька копій. А там сенсаційні речі – німці теж шукали скарби…

index65Шабля Мазепи стала хрестоматійним прикладом. Спершу вигулькнула дивна реконструкція зброї в Канаді. Почалося полювання. Підключилися росіяни. Шаблю вихопили американські козаки. Нині вона у Сергія Цапенка. А ми почали шукати оригінал. Знали, що він десь у російських спецхранах. Дуже секретних і закритих. Одну шаблю з колекції Мазепи знайшли в Оружейной палате. Опублікували фото. Потім почали штурм Ермітажу. Лише тоді, коли ми сказали їм секретний інвентарний номер з таємного сховища, росіяни дозволили сфотографувати шаблю. Як виявилося, теж копію. Ми продовжили пошук. І знайшли її в підвалах Адміралтейства, про існування яких публіка взагалі нічого не знає! Спецхран Z  інвентарний № 14…….М-22. А житомирські майстри зробили свій варіант шаблі Мазепи з булату. Буквально на мить виставили її в Музеї гетьманства – небезпечно…

В Адміралтействі, до речі, чимало коштовностей Київських князів, які захопили росіяни, кілька десятків оригінальних малюнків Івана Мазепи, зроблених козацькими художниками на вимогу охранки…

Поруч – унікальний княжий перстень Ярослава Мудрого, який у 1979 році знайшла донька Генсека ЦК КПРС Галина Брежнева. Камінь виявився не діамантом, а із звичайного скла… Лежить там і досі. Про це розповів в США один кагебіст-перебіжчик, що супроводжував Галину. Підтвердити може колишній начальник охорони генерал ФСБ Медведев, що мешкає в Москві…

74134_10

Розслідування шляху козацьких регалій, які у 1918 році, таємно були вивезені з Кубані до Сербії. Там було чимало цінних ритуальних речей Запорізького, Задунайського, Кубанського козацтв – прапори, документи, зброя… Регалії супроводжували особливо перевірені козаки з родинами. Варто зазначити, що попри чисельні труднощі, ризик, жоден з них не зрадив справі! У 1944 році, регалії переправили до Німеччини, пізніше до США, де було створено Музей Кубанського війська, на базі врятованої колекції. Істинні хранителі відійшли у вічність. Музей занепадав. Почалися розмови про повернення цінностей до Краснодару. Дізнавшись про це, ми заперечили – хай експонати Кубанського періоду їдуть до Росії, а автентичні старшинські речі, прапори Запорозького козацтва, повинні повернутися до України. Нас підтримав отаман Американського козацтва Сергій Цапенко, група діаспорних козаків. Проти виступив Кубанський губернатор Ткачов і отаман місцевих козаків Громов-Груміч. Почалося протистояння. Крім прапорів, нас дуже цікавила дарча грамота цариці Катерини, пожалувана запорожцям на Кубань. Тодішній президент В.Ющенко навіть видав секретний Указ. Про регалії говорили у Верховній Раді. Олігархи, за чутками, виділили 50 млн доларів… В США почалися суди. В останній момент росіяни прислали до Нью-Джерсі групу спецназівців, які, під прицілами відеокамер ошелешених агентів ФБР, пограбували американський музей, вивізши цінності до Генконсульства РФ. Був грандіозний дипломатичний скандал за участі Д.Буша, К.Райс, В.Путіна. На жаль, регалії шпигунськими стежками переправили до Канади. Потім в Італію. Нині вони в якихось спецхранах у Москві. До Краснодару привезли лише музейні копії. Україна втратила справжній історичний скарб, про страхову вартість якого навіть важко говорити.

images3-cdn-auctionmobility-com22В процесі виникла ще одна історія – золотий запас Кубанської народної республіки. У 1918 році, козаки десь заховали 80 возів золота, діамантів, монет, облігацій, акцій, коштовних ікон. То була казна царя для війни з Туреччиною. За скарбом ганялися як білі, так і червоні. Марно! Коли кубанці відійшли до Криму, до золота таємно пробиралося кілька спецгруп, які доставляли цінності маленькими партіями. Коли Крим захопили червоні з Махновцями, три групи перебували на Кубані. Взявши щось особливе цінне – діаманти, золоті монети, вони морем перебралися в Україну. Сліди першої групи загубилися десь в Новоазовську. Другої – в районі Сєдово і нинішнього кордону. Третя дійшла аж в район станцій Кутейникове-Іловайськ. Знайшовся свідок, що свого часу розповів, що бачив чоловіків у офіцерській формі, які щось закопували. Наступного дня їх порубали червоні… Частина запасу Кубанської республіки опинилася в Україні, чекаючи свого часу. Наша команда кілька місяців мандрувала Донеччиною, збирали інформацію. Без точних координат знайти неможливо.

Є розповідь колишнього кубанського козака з Пітсбургу. Нині, скоріш за все він, можливо вже відійшов…

Десь на початку 1920 року, в Криму, до отамана кубанців Василя Іваниса прийшли два старезних діди-запорожці. Знаючи, що у козаків виникли фінансові проблеми, розповіли про золото Гетьмана П.Сагайдачного, надійно схованого серед руїн Ольвії. Скарб захищало сильне закляття. В обстановці підвищеної секретності, вирішили відправити на Парутине десант. На жаль, не знали, що серед них був агент ЧК. Було відібрано 50 перевірених козаків. Добиратися вирішили на невеликому судні, пригнаному з Кубані. Механіком корабля був юний Микола Остапович Тютюнник з станиці Брюховецької. Саме він і розповів про десант отаману Американського козацтва Сергію Цапенку, під час одного із заходів в США. На той момент, Тютюннику було 98 років! Підійти до берега, у вказаному місці, не змогли. Переправилися човном. Екіпаж, у тому числі Тютюник, залишився на судні. Десь за півгодини розпочалася жахлива стрілянина. Десант, дякуючи зраднику, давно чекали червоні. Всі загинули. Хоча чекісти потім довго і безуспішно шукали. Скоріш за все, мова йде про трофеї Петра Конашевича-Сагайдачного, Славного Гетьмана запорожців. У 1606-07 роках, він взяв Варну. Історики говорять про якісь неймовірні трофеї. Купи золота. Фігурує цифра у 180000 злотих… Крім того, козаки взяли і пограбували Ізмаїл, Перекоп, Очаків… Є згадки про Ольвію. Цілком ймовірно, що певну частину трофеїв, Сагайдачний заховав поблизу давньогрецьких руїн. Місце примітне! Координати зберігали двоє особливо довірених, які мали чекати наказу знайти скарб. Так з цією таємницею вони і перебралися на Кубань. Ні до Ольвії, ні до Кафи, Сагайдачний вже не повернувся. Парутинський десант чекає дослідників!

Потім ми ганялися за Булавою Кубані останнього отамана і прем`єра КНР Василя Іваниса (булава Сірка) і його архівом. Він заповів, аби їх переправили до Краснодару, якщо Кубань стане незалежною, або українською. Якщо ні – передати Дніпропетровському музею імені Дмитра Яворницького. Все зберігалося у Канаді – Вінніпег.

Скарби батька Махна то окрема сторінка! Захопив і зарив їх безліч. З собою взяв мізер. ЧК майже нічого не знайшло. Нас дуже цікавить, як Махно пограбував фірмові магазини «Фаберже» в Одесі і Миколаєві? Як мужики так легко відкрили хитромудрі сейфи, які в Пітері відмикали пару років? І де вони сховали роботи майстрів Фаберже?

Тема скарбів буде цікавити вічно.

Мені здається, що і через 20 років студенти-практиканти будуть переказувати ці легенди, а хтось, можливо, і сам вирушить на пошуки…

 

Вікторія Лесіва, студентка університету “Україна”


Автор:
Прочитали: 70 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • 2+2: легенди про суперскарби
 • Як народжуються легенди
 • Ася Колос. Легенди Києва
 • Формула успіху Віктора Орлі
 • У Березовій Рудці розповідають легенди про Шевченкову доньку
 • Про село Гореничі, маєтки Віктора Пшонки та інших можновладців, які сараною поселилися на моїх прабатьківських землях
 • Шукаючи козацькі скарби: нові легенди
 • Потрібен персонаж для легенди Нацмузею в Пирогові!
 • Письмо редактора В.Тригуба аукционеру С.Юнину в Москву
 • Вітаємо Віктора і Ростислава Тригубів!
 • Світлана Зоріна вирішила, що вона крутіша за Віктора Януковича
 • Легенди про схрони УПА
 • Руслан Богдан вважає, що багато керівників країн ЄС ще не до кінця поділяють оптимізм Віктора Януковича з приводу стану демократії в Україні
 • Світ пригод Віктора Тригуба
 • Вітаємо з нагородою Віктора Тригуба!
 • Суперскарби: огляд легенд
 • Києво-Печерську Лавру перетворюють у закритий монастир
 • Музеї України – добре слово про Віктора Ющенка…
 • Легенди кам‘яного міста
 • Віктора і Ростика Тригуба – з Днем народження!
 • Легенди Холодного Яру
 • Мамай: Легенди. Пошуки. Версії
 • Презентація сенсаційної книги Віктора Тригуба
 • ГЕНЕРАЛ – ЛЕЙТЕНАНТ СБУ ОЛЕКСАНДР СКІПАЛЬСЬКИЙ: «Отруєння кандидата в Президенти Віктора Ющенка було прогнозованим… »
 • Легенди Болдиних Гір
 • Легенди про підвали Адміралтейства
 • Новини ТСН 1+1 показали сюжет про викрадення картин. Коментар В.Тригуба
 • Сайт-музей Віктора Тригуба
 • УПЦ ФСБ подала в суд на журнал «Музеї України» і В.Тригуба!
 • Зброяр і філософ Володимир Остапович: «Легенди і правда про булатну сталь»

  Читайте також:
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
 • Карикатурист Жора Ключник продовжує посміхати
 • Чого очікувати людству у найближчі роки?
 • Говори красиво: 10 українських слів, якими ви здивуєте своїх друзів
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2990
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.386 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель