Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

Україна: Експерт ООН закликає до створення цілісної стратегії для вирішення ситуації ВПО із наближенням зими
Вівторок, 13 Вересня 2016

Україна: Експерт ООН закликає до створення цілісної стратегії для вирішення ситуації ВПО із наближенням зими

ЖЕНЕВА/КИЇВ, Спеціальний Доповідач ООН з питань про права внутрішньо переміщених осіб (ВПО), пан ЧалокаБеяні, закликав українськихурядовців розробитивсеохоплюючустратегію для попередження внутрішнього переміщення, вирішення проблем ВПО, а також створення для них довгострокових рішень.

Україна є однією з країн із найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб у світі. Конфлікт, який триває з квітня 2014 року, поставив у складні умови сотні тисяч людей і змусив їх залишити свої домівки.

«Я закликаю уряд посилити зусилля для захисту прав внутрішньо переміщених осіб із вражених конфліктом територій на сході країни та з Автономної Республіки Крим*», - сказав пан Беяні наприкінці свого другого офіційного візиту в Україну, під час якого він відвідав Київ, Краматорськ, Донецьк, Луганськ, Харцизьк та Святогірськ. (*Послання на Автономну Республіку Крим має інтерпретуватися згідно з Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 р.).

Експерт ООН, що приїхав простежити за виконанням рекомендацій, дані ним у його звіті 2014 року** для Ради ООН з прав людини, високо оцінив прогрес Уряду України, досягнутий у реагуванні на ситуацію з ВПО, який досягнуто з часів його останнього візиту до України два роки тому. Зокрема, він схвалює прийняття закону про внутрішньо переміщених осіб та створення Міністерства тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, яке безпосередньо займається переселенцями.

«Тим не менш, потрібно більше зусиль для ефективної імплементації закону та гармонізації постанов, які створюються на базі цього закону, а також необхідно заснувати механізми координації зусиль профільних міністерств та обласних і місцевих органів влади», - підкреслив експерт.

Експерт з прав людини відмітив, що однією з головних проблем, яка позначається на соціально-матеріальному забезпеченні переселенців, є прив’язка виплат пенсій і соціальної допомоги до реєстрації ВПО - системи, яка базується на перевірці місця проживання ВПО.

«Питання виплати пенсій і соціальних виплати не має бути прив’язаним до питання реєстрації, що зумовлює складнощі із верифікацією місця проживання переселенців і призводить до призупинення згаданих виплат. З даною проблемою стикнулися 500 – 600 тисяч  ВПО на сході України і цю ситуацію необхідно вирішити якнайшвидше», - сказав пан Беяні. «Внутрішньо переміщені особи повинні мати можливість отримувати свої пенсії та соціальні виплати незалежно від їхнього місцезнаходження в країні».

Він також застеріг, що система реєстрації разом з призупиненням соціальних виплат призводять до повторного вимушеного переміщення, зокрема масової міграції, спонтанних повернень до небезпечних місць, які необхідно попередити. Колишня система реєстрації визначеного місця проживання, відома як «прописка» виявилася неефективною у ситуації внутрішнього переміщення, через прив’язку до неї соціальних виплат. «Хоча прописка і була скасована за законом, вона ще має бути скасована і на практиці», - він наголосив.

На підконтрольній уряду території, експерт підкреслив, влада мусить забезпечити право на свободу пересування та право на вибір місця проживання; у той же час, на непідконтрольній уряду території, керівництво території, що знаходиться під управлінням озброєних угруповань, так само зобов‘язані забезпечити перелічені права. Сторони повинні забезпечити як національну безпеку, так і громадську.

“Я особисто побачив, що існує проблема зі свободою пересування, коли відвідував пункти перетину лінії контакту: у кількох доступних для перетину контрольно-пропускних пунктах, люди вишиковуються у довжелезні черги на кілька годин, піддаючи ризику свої життя; на місцях немає ніяких особливих умов для осіб похилого віку, дітей, вагітних жінок та людей з інвалідністю», - він зазначив. А з наближенням зими, ситуація буде тільки погіршуватись», - застеріг експерт. «Безперешкодний доступ повинен бути беззастережно гарантований всіма сторонами».

Під час свого дев’ятиденного візиту до України Спеціальний Доповідач зустрівся із внутрішньо переміщеними особами у колективних центрах. Вони розповіли йому про свій досвід, який дуже подібний до свідчень, які він отримав під час попереднього візиту два роки тому, а також про основні виклики, які стоять перед ними напередодні зими, і відсутність можливих рішень у найближчому майбутньому.

«На думку переселенців, питання довготермінового житла є ключовим елементом таких рішень, поряд із доступом до засобів забезпечення життєдіяльності. Однак ці питання все ще потребують вирішення, як і було рекомендовано після минулого візиту», - зазначив  Беяні. Він також наголосив на відсутності механізмів для захисту осель, землі і власності, яку залишили переселенці, а також компенсації за пошкодження та руйнування такої власності.

 

Внутрішньо переміщені особи в Україні закликають до миру та вирішення конфлікту.  Перемир’я, яке триває з 1 вересня, дає їм надію. Мінський процес, який займається питаннями миру, має також включати вирішення внутрішнього переміщення.

 

Спеціальний Доповідач закликає міжнародну спільноту підтримати Уряд України у його зусиллях відповісти на виклики та вирішити проблему внутрішнього переміщення.

 

(**) Дивитися доповідь Спеціального Доповідача по Україні за 2014 р.:http://ap.ohchr.org/documents/dpage_e.aspx?si=A/HRC/29/34/Add.3

Дивитися Керівні принципи ООН щодо внутрішнього переміщення:

http://www.ohchr.org/EN/Issues/IDPersons/Pages/Standards.aspx

 

Агентство ООН з прав людини, сторінка про Україну: http://www.ohchr.org/EN/Countries/ENACARegion/Pages/UAIndex.aspx

*****

Доктор ЧалокаБеяні, має ступінь Доктора філософії (Університет Оксфорда); магістр з права (Університет Замбії), Спеціальний доповідач ООН з питань про права  внутрішньо переміщених осіб.

 

Маючи громадянство Замбії і Великої Британії; д-р ЧалокаБеяні є професором міжнародного права в Лондонській школі економіки і політичних наук (LSE). Д-р Беяні працював і опублікував багато робіт в області прав людини, міжнародного кримінального та гуманітарного права, а також з питань, що стосуються гуманітарної допомоги і переміщення населення, в тому числі внутрішнього переміщення.

 

Доктор Беянібув консультантом ряду агентств ООН та іншихміжнародних і регіональнихорганізацій. Зокрема, вінпідготував і брав участь в переговорах по ряду важливихміжнароднихдокументів, в тому числіМіжнародноїконференціїщодо району Великих озер і КонвенціїАриканського Союзу про захист і допомогувнутрішньопереміщеним особам в Африці (Конвенція Кампала). Д-р БеянібувпризначенийСпеціальнимдоповідачем з питань про права внутрішньопереміщенихосібРади з прав людини у вересні 2010 року. Як Спеціальнийдоповідач, він є представникомСпеціальних процедур Ради з прав людини. Спеціальніпроцедури (найбільший орган незалежнихекспертів у системізахисту прав людини ООН) – цезагальнаназванезалежнихмеханізмівРади для встановленняфактів і моніторингу, яківивчаютьабоситуації в конкретнихкраїнах, або ж тематичніпитання в усіхчастинахсвіту. Експертиспеціальних процедур працюють на добровольнійоснові; вони не є співробітниками ООН й не отримуютьзаробітну плату. Вони не залежатьвідурядів та організацій і виступаютьлишевід себе. Щобдізнатисябільше, перейдіть за посиланням: http://www.ohchr.org/EN/Issues/IDPersons/Pages/IDPersonsIndex.aspx(*)

 

У випадку запитів медіа, ви можете звернутися:

У КИЄВІ: Мартіна Катеріна (caterina@unhcr.org) або Ніна Сорокопуд (sorokopu@unhcr.org / +38 067 505 0056)
У ЖЕНЕВІ:
Mr. GrahamFox (+41 22 917 9640 / gfox@ohchr.org) абоMs. HarrietHirst (+41 22 739 8110 / hirst@unhcr.org)


Автор:
Прочитали: 34 рази

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • СКУ закликає міжнародних високопосадовців вжити заходів
 • Стрімке погіршення ситуації у сфері безпеки на сході України
 • Світовий Конґрес Українців закликає до участі в міжнародній акції “Україна єдина”
 • Світовий Конґрес Українців засуджує кібератаки Російської Федерації та закликає міжнародне співтовариство бути надзвичайно пильним
 • Константин Стасюк о"неправильной" физиологии и "официальном" лечении
 • Експерти розповіли студентам Луганщини про НАТО
 • закликаємо українських журналістів стати на принципову позицію
 • Вітаємо українських воїнів із 25-ю річницею створення Збройних сил України!
 • Верховний комісар ООН у справах біженців закликає спростити обмеження щодо перетину лінії розмежування на сході України
 • СКУ закликає міжнародну спільноту захистити журналістів і всіх політичних в’язнів, незаконно затриманих російськими владними структурами
 • Світовий Конґрес Українців закликає лідерів Великої двадцятки вжити відповідних заходів щодо російськoї агресії проти України
 • Физиологическое оздоровление и омоложение тела человека и лица УЖЕ! 100% реальность.
 • Експерти про "брекзит": погана новина для України
 • Березова Рудка: хроніки створення музею
 • Віктору Тригубу про створення Березоворудського музею-заповідника
 • створення Меморіалу Українських Героїв.
 • СКУ закликає Комісію ООН зі становища жінок вимагати негайного звільнення Надії Савченко
 • СКУ закликає міжнародну спільноту до ефективних дій у протистоянні російській агресії
 • «Про заходи щодо створення меморіалу українських героїв».
 • Мельничук оголосив мобілізацію та заявив про створення нової політичної сили.
 • СКУ закликає до подальших санкцій проти Російської Федерації
 • Світовий Конґрес Українців закликає українську діаспору відзначити першу річницю Євромайдану
 • Світовий Конґрес Українців закликає лідерів Великої двадцятки виключити російського Президента Владіміра Путіна з листопадового саміту
 • Міністерство культури України інформує щодо ситуації, яка склалась у Національному музеї народної архітектури та побуту України.
 • закликає добровольців узяти участь у Міжнародній місії СКУ зі спостереження за парламентськими виборами
 • Президент СКУ закликає Президента Барака Обаму надати Україні статус основного союзника США, не члена НАТО, та військову допомогу
 • Світовий Конґрес Українців закликає Францію відмовитись від продажу Росії кораблів класу “Містраль”
 • Світовий Конґрес Українців закликає провідників ЄС негайно ввести проти Росії санкції в цільових галузях
 • Майбутнє культурологічних ЗМІ: від стратегії до розвитку
 • Про Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях

  Читайте також:
 • Книга Володимира Пилата «ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”
 • Дружківський музей
 • Плакати Майдану в Донецькому художньому
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2992
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.138 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель