Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

«Ведмідь в овечій шкурі»: як працюють у Євросоюзі лобісти Росії?
Субота, 30 Липня 2016

16x9 Image
Як працює на європейських теренах кремлівське дезінформаційне й пропагандистське лобі? Якщо із методами російської преси в ЄС із кожним днем знайомляться все краще, то фінансовані темними каналами Кремля аналітичні центри, які активно діють у державах європейської співдружності, досі залишалися поза увагою. Пролити світло на закамуфльовані, а подекуди й доволі відверті прокремлівські інститути, фонди та дослідницькі центри спробували європейські експерти. Про щойно завершений та опублікований проект під символічною назвою «Ведмідь в овечій шкурі» Радіо Свобода розповів один із його авторів.

Пропаганда й дезінформаційна кампанія, розгорнуті російськими ЗМІ, – феномен, котрому в Євросоюзі намагаються якось запобігти. Тим часом, насичена агресією антиєвропейська й антидемократична кремлівська ідеологія доноситься до політиків та єврочиновників не лише через пресу, а й через численні аналітичні центри як «неурядові організації» та лобі Росії, які діють на теренах європейської співдружності й щедро підтримуються фінансами із Москви. З’ясувати їхню природу і вплив вирішила група дослідників із брюссельського Центру Вілфріда Мартенса.

Керівник цього проекту, названого «Ведмідь в овечій шкурі», Віт Новотний розповів Радіо Свобода, що аналітиків вразило, наскільки тісний зв’язок із російським урядом мають ці, так би мовити, «неурядові організації». Йдеться про російські Фонд «Русский мир», Россотрудничество, Фонд Ґорчакова та їхні закордонні філіали, чи скажімо, фінансовані Кремлем французький Інститут міжнародних і стратегічних відносин, або берлінський Інститут досліджень діалогу цивілізацій та багато інших.

«Спеціалізації» російського лобі та приховані фінансування

У керівних органах низки цих структур значаться прізвища членів Ради Федерації Росії, зокрема Костянтина Косачева, чи й самого міністра закордонних справ Сергія Лаврова. А ще більше вразила інша річ: диференційований підхід до кожної окремої держави.

Дуже відмінний підхід до Франції, де акцент ставиться на прихований антиамериканізм та антисемітизм, а на бізнес-зв’язках наголошують у Німеччині та Італії

«Це разючі відмінності, які Росія використовує у загальному підході для поширення свого впливу в Європі, – пояснює аналітик. – Це заклики до «панславізму» в слов’янських країнах, спільного православ’я – у Болгарії, Румунії чи Греції. Дуже відмінний підхід до Франції, де акцент ставиться на прихований антиамериканізм та антисемітизм, а на бізнес-зв’язках наголошують у Німеччині та Італії».

Значно інтенсивнішим, ніж на Заході, є проникнення різноманітних російських організацій у балтійських країнах. Представник Центру Мартенса каже, що там даються взнаки давні історичні зв’язки і велика кількість російськомовного населення в Латвії, Естонії та Литві. До того ж, фінансовані Москвою місцеві дослідницькі центри контролюються російськими спецслужбами.

Складно було довідатися про способи й обсяги фінансування цих «розумових центрів» Кремля на європейських теренах, однак, переконаний Віт Новотний, мова йде про чималі гроші.

У Європарламенті організовується проросійська конференція, але достеменно невідомо, звідки йде її фінансування

«Багато фондів надаються без найменшої публічності, – пояснює експерт. – Скажімо, у Європарламенті організовується проросійська конференція, але достеменно невідомо, звідки йде її фінансування. Коли, такі події мають місце, скажімо, у чеському парламенті, то серед організаторів будуть якісь дивні структури, які з’явилися минулого місяця. Однак, нікому невідомо, звідки у них з’явилися гроші».

Експерт додає, що складно простежувати також, наскільки впливовими на європолітикум є ці організації. Щоправда, доволі прозорим і достовірним є такий показник, як голосування національних чи європейських парламентів: нерідко можна побачити, як під впливом проросійського лобі погляди того чи іншого депутата кардинально змінювалися.

Має існувати обов’язкова реєстрація кожного, хто контактує з євроустановою – Новотний

Що ж, з огляду на це, рекомендують брюссельські дослідники? Насамперед, каже Новотний, ЄС має протиставляти російському пропагандистському апарату власний приклад прозорості, якісного й незаангажованого аналізу та відстоювання прав людей, свободи і рівності.

Друге – допомогти вітчизняним організаціям з’ясовувати істину й популяризувати її серед людей. Європейське громадянське суспільство дозріло до активнішої діяльності, каже брюссельський аналітик і наголошує на третій рекомендації: змусити до обов’язкової реєстрації всі лобістські групи на території ЄС, бо наразі ця реєстрація є добровільною, та й поширюється лише на Європарламент і Єврокомісію.

Має існувати обов’язкова реєстрація кожного, хто контактує з євроустановою для комерційної, політичної чи іншого роду популяризації

«Має існувати обов’язкова реєстрація кожного, хто контактує з євроустановою для комерційної, політичної чи іншого роду популяризації. Цією системою має керувати незалежна структура. Цю ідею останніми тижнями вже пропонувала «Міжнародна амністія», але чи буде вона втілена, залишається під знаком запитання», – зауважує Новотний.

Водночас, якщо аналітик називає помилкою балтійських держав те, що вони роками, оминаючи все російськомовне, не спромоглися створити у себе якісні ЗМІ саме російською мовою, то європейським журналістам Новотний радить: будьте критичними й стежте значно уважніше за дезінформацію та пропагандою Кремля, яку поширюють «оповиті мороком» джерела, що з’являються на кожній із європейських національних мов.

 • 16x9 Image

  Віталій Єреміца

  Кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі з 2008 року. Родом із Буковини


Автор:
Прочитали: 71 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • А СБУ бездіє... Теж працюють на Пу?
 • Чого Україні чекати від обмеження на ввезення книг з Росії?
 • Femen працюють на Кремль?
 • До чого дійдуть протести в Росії?

  Читайте також:
 • Книга Володимира Пилата «ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”
 • Дружківський музей
 • Плакати Майдану в Донецькому художньому
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2992
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.365 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель