Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

ІНТЕРВ’Ю СЕКРЕТАРЯ РНБО УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРА ТУРЧИНОВА ТИЖНЕВИКУ «НОВОЕ ВРЕМЯ»
Четвер, 23 Червня 2016

– Зараз найактуальніша тема, що стосується сходу країни, — фактичний зрив Мінських домовленостей: ситуація в зоні АТО суттєво загострилася. Що відбувається?

– Росія все робить, щоб зірвати Мінські домовленості. У нас не було жодного дня, коли б не обстрілювали наші позиції. Але в травні ситуація суттєво загострилася. Саме минулого місяця ми зазнали найбільших втрат за останній рік — 25 військовослужбовців загинули, 98 — дістали поранень. Причиною стала демонстративна агресивність дій окупаційних військ, системність і підготовленість провокацій. Поки немає різкого збільшення кількості обстрілів, — в середньому за добу їх близько 30-50. Але кардинально змінився підхід окупантів до ведення вогню: якщо на початку 2016-го обстріли здійснювалися хаотично, по напрямках, то з кінця квітня по наших позиціях б’ють прицільно, застосовуючи великокаліберні міномети, артилерію і системи залпового вогню, заборонені Мінськими угодами. Більше того, російське командування відпрацьовує на наших позиціях нові сучасні технології наведення і корекції вогню.

– Наприклад?

– Один з варіантів — застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Їх запускають як з окупованих територій, так і безпосередньо з РФ. Це сучасні російські розробки. Часто наші позиції «обробляє» трійка БПЛА: один здійснює видову розвідку, другий виявляє системи зв’язку і управління, а також радіолокаційні системи, аби подавити їх системою радіоелектронної боротьби (РЕБ). І третій — коригує вогонь артилерії або сам завдає удару, якщо це бойовий БПЛА.

– А що ще використовують?

– Крім застосування забороненої артилерії великого калібру, серйозною проблемою є професійно підготовлені снайпери і диверсійні групи, укомплектовані російськими спецназівцями. Російський Генштаб на сході нашої країни системно відпрацьовує сучасні прийоми і технології ведення сухопутного бою, нові системи керування вогнем, застосування сучасної бойової техніки і зброї. Звідси така кількість жертв.

– Які сили зараз протистоять Україні на сході?

– Добре озброєні підрозділи, сформовані за моделлю російських збройних сил (ЗС), що діють за російськими військовими статутами і є невід’ємною складовою ЗС РФ. На окупованій території Донбасу діють так звані перший та другий армійські корпуси. При цьому весь командний склад — кадрові російські офіцери, і більше половини особового складу — це російські найманці і контрактники. Чисельність цих корпусів — близько 35 тис. осіб. Ще близько 9 тис. – бойові російські частини. При цьому створений вже і третій корпус, укомплектований російськими кадровими військовими частинами, розташованими вздовж неконтрольованої частини українсько-російського кордону, який виконує функції оперативного резерву.

Для командування корпусами створено Центр територіальних військ, підпорядкований Південному військовому округу ВС РФ.

Тільки у 1-го і 2-го армійського корпусів на озброєнні перебувають близько 500 танків, до 900 одиниць бронетехніки, близько 800 артилерійських і реактивних систем. Додайте до цього потужні угруповання в Криму і вздовж усього українсько-російського кордону. Але Кремлю і цього замало. Розгортаються нові армії: 1-а танкова і 20-а загальновійськова Західного військового округу Росії. Завдання у них винятково наступальні. Біля нашого кордону в Південному військовому окрузі РФ також додатково формується 150-я мотострілецька дивізія. Росія створює потужний бойовий кулак, який може завдавати удару як в напрямку України, так і у напрямку наших європейських партнерів.

– Нещодавно Україна ухвалила нову оборонну стратегію. Що вона змінить?

– РНБО прийняла основоположні стратегічні документи, які на десятиліття визначають напрямок реформування і розвитку сектору безпеки і оборони. Це Стратегія національної безпеки, Військова доктрина України, Концепція розвитку сектору безпеки і оборони України та Стратегічний оборонний бюлетень. На відміну від пострадянської моделі Збройних Сил, ми створюємо модель, що діє в провідних країнах НАТО. Це стосується й інших складових силового блоку.

Будуть усунуті дублюючі ланки, забезпечені оперативність прийняття рішень та ефективність їх реалізації, а також цивільний контроль. До 2020 року ми плануємо повністю перейти на стандарти НАТО як в техніці і озброєнні, так і в системі управління військами.

– Минуло вже більше двох років від перемоги Майдану, після якої Ви, фактично, стали керівником України. І півтора року, як Ви обіймаєте посаду Секретаря Радбезу. Що Вас розчарувало за цей час?

– Я не зміг переконати наших стратегічних партнерів, що військово-технічна допомога Україні — це прямий наслідок Будапештського меморандуму і, врешті-решт, — це й їх захист! Я постійно переконую на всіх міжнародних зустрічах, що сильна, оснащена сучасною зброєю армія України — реальний фактор миру в Європі і надійний щит західного світу. На жаль, серед наших партнерів, насамперед, європейських, домінує позиція «росіян не можна дратувати».

Навесні 2014 року, коли було особливо важко, я їх просив: дайте нам військову техніку і зброю, нам потрібно захистити країну. У ті дні я планував темпи мобілізації, виходячи з того, скільки ми можемо пошити берців [солдатське взуття]. Потрібно було створити армію, озброїти, одягнути і взути наших солдатів. Тоді добровольці і волонтери допомогли захистити країну, а від наших партнерів ми не отримали жодного патрона. І сьогодні постачання летальної зброї Україні блокується під різними приводами.

Зброєю і бойовою технікою нашу армію і Національну гвардію забезпечує, переважно, вітчизняний оборонпром: від пістолетів — до танків і ракет. Але без ефективного військово-технічного співробітництва з нашими стратегічними партнерами він не зможе задовольнити усі потреби армії в озброєнні та техніці нового покоління.

– За ці два роки Вас у соцмережах почали називати «кривавий пастор».

– Так мене назвали російські пропагандисти, але в інтернеті це прізвисько зажило власним життям. Я спокійно ставлюся до того, як мене оцінюють у соціальних мережах: і до прізвиськ, і до «фотожаб». Є прихильники, є противники. Але суспільна думка дуже мінлива: від любові до ненависті — один крок. Я пам’ятаю, як дуже складно було на початку 2014-го. Російські війська концентруються уздовж кордону, готується вторгнення, а армії і силових структур немає. З-поміж силовиків в Криму дві третини — зрадники. Але тоді не можна було про це публічно говорити: мовляв, армії немає, всюди зрада і деморалізація, проте я «весь у білому». Думаю, після такого «піару» паніку і хаос зупинити було б неможливо. І доводилося говорити про мужність наших захисників, а весь негатив брати на себе. Тоді, в тих самих соціальних мережах, мене «вішали» і «розстрілювали».

Не складно гарно виступати, всіх звинувачувати, всіх зробити ідіотами і ворогами, — у нас багато таких «фахівців». Можна і зараз добре розповідати, як заважають і блокують реалізацію стратегічних планів, масштабних проектів переозброєння нашої армії. Але є питання безпеки країни, — це мій пріоритет. І, виходячи з цього пріоритету, треба просто мовчки робити свою роботу. Часто в інтересах країни гарно виглядати не виходить.

– Пару тижнів тому на Вашу дружину здійснив замах один з жителів Донбасу. Вжили якихось заходів?

– Це була реальна загроза життю моєї дружини та її колеги. Аня [дружина], звісно, злякалася, але діяла достатньо рішуче, сама викликала поліцію. Нападник дав свідчення, що він давно готувався помститися мені за те, що «я почав війну на Донбасі», «втопив Донбас в крові». Він переконаний українофоб. Пояснив, що не зміг через особисту охорону дістатися до мене, і вирішив взяти в заручники дружину, щоб вона викликала мене, а він би вдарив мене ножем.

Цю ненависть до всього українського, до всіх, хто захищає країну, пояснити раціонально практично неможливо. Російська пропаганда навчилася непорядних людей позбавляти залишків сумління і честі, перетворюючи їх душі і свідомості на липку смердючу вату. Вони наплодили цілі армії таких «орків», від яких ми і захищаємо нашу країну.

«Новое время»


Автор:
Прочитали: 10 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • Глава профсоюза: Музей в Пирогово погибает
 • ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ АВТОРА СЛІВ НАЦІОНАЛЬНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ ПАВЛА ЧУБИНСЬКОГО
 • Сколько в Украине реальных ветеранов Второй мировой войны
 • КГБ в Германии: как СССР подставлял своих союзников
 • ЗВЕРНЕННЯ‭ ПЕРВИННОЇ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ДО КОЛЕКТИВУ МУЗЕЮ.
 • Как появилась черная метка "Нахимова": новые подробности самой большой катастрофы мирного времени в Черном море
 • «Безпілотні гроші» на крові: як керівник ВАТ «Меридіан» В’ячеслав Проценко обкрадає «Укроборонпром»
 • ВИКОРИСТАННЯ ДОСЯГНЕНЬ ДЖ.М. КЕЙНСА ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
 • З ворогом не може бути торгівлі
 • Музейними просторами в Пирогові бродять безпритульні собаки
 • Влад Мороко: З історії Українських Добровольчих Батальйонів
 • Добровольці пишуть листа Президенту
 • Донька Генсека ЦК КПРС знайшла бібліотеку Ярослава Мудрого?
 • Президент СКУ Евген Чолій завершив робочий візит в Україну
 • Згоріла будівля Національного музею народної архітектури та побуту в Пирогові
 • Нацмузей у Пирогові: спалять і продадуть?!
 • Уряд ФРН: "Нормандська четвірка" зустрінеться 19 жовтня у Берліні
 • ВИЗНАЧНА СПІВЗАСНОВНИЦЯ ПОЛЬСЬКОЇ ,,СОЛІДАРНОСТІ’’- УКРАЇНКА АННА ЛЮБЧИК-ВАЛЕНТИНОВИЧ
 • Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій завершив робочий візит до України
 • КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ
 • Як легендарну Хортицю сакральності позбавляли
 • КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ
 • "ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ"
 • "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ"
 • "ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ"
 • Заява РНБО у зв’язку з ситуацією, що склалася навколо запуску системи електронного декларування
 • Оружие третьей мировой создано еще в СССР ч. 3
 • Россия обладает самым грозным оружием в мире ч.2 Тектоническое оружие.
 • Оружие третьей мировой создано еще в СССР
 • КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ

  Читайте також:
 • Книга Володимира Пилата «ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”
 • Дружківський музей
 • Плакати Майдану в Донецькому художньому
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2992
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.102 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель