Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

Віктору Тригубу про створення Березоворудського музею-заповідника
Вівторок, 23 Лютого 2016


Березова Рудка повинна мати музей!

 Журналісти називають це явище "листами з минулого". Колись піднімали якусь резонансну тему, до когось зверталися, але подолати опір чиновників не змогли.

У випадку з селом Березова Рудка минуло сім років. До влади прийшли молоді, ініціативні активісти, що вирішили довести до кінця ті амбітні проекти, які зможуть змінити на краще життя тисяч людей. А от про різнокаліберних чиновників, які навіть не змогли надіслати формальну відписку, вже не кажучи про старт нового музейного плану, якось і говорити не хочеться... Було сім років. Втратили... Спробуємо знову? Отримали листа.

Віктору Тригубу про створення Березоворудського музею-заповідника

Доброго дня, пане Вікторе!

Звертається до Вас Березоворудський сільський депутат, письменник та громадський активіст Тарас Завітайло. 2009 року Ви порушували питання про створення Березоворудського державного музею-заповідника. Хочу продовжити цю велику справу та спробувати довести її до переможного кінця. Для цього збираю пакет відповідних документів природоохоронної, краєзнавчої сфери, аби не голослівно звернутися до народних обранців, хочу подати їм якомога більше аргументів про важливість для нашого села в отриманні такого статусу. Прошу Вас, як людину знаючу, надати нам письмову оцінку важливості збереження тих історичних об’єктів, що знаходяться на території Березової Рудки, ваших коментарів та власного бачення потреби села і навіть  області  в такому статусі. Вашого листа ми додамо до пакету документів.

Буду чекати вашого листа за адресою - с. Березова Рудка, вул. Шевченка, 37а. Тарасові Завітайлу.

Сподіваюся спільними зусиллями ми все ж таки зможемо зробити цю корисну справу.

 

З повагою Тарас Завітайло

Зробимо музейний комплекс у Березовій Рудці!

Ми всі маємо шанс здійснити добру справу. Давайте збагатимо Україну ще одним унікальним палацо-парковим музейним комплексом! Ніяких особливих коштів не треба! Потрібна лише добра воля чиновників від культури і влади. А це – найбільший дефіцит.

Отже, повідомляю вражаючу, майже секретну новину. В Пирятинському районі Полтавської області практично повністю зберігся палацо-парковий комплекс родини Закревських.

Чудовий парк розкинувся на 50 гектарах. Налічує десятки порід цінних дерев, кущів, трав…

Практично без змін залишилися і будівлі. Нині тут навчальний заклад.

Діє музей.
Опубліковано 04 Травня 2009!

 

Березоворудський народний історико-краєзнавчий музей створений в 1974 році у мальовничому селі Березова Рудка, що в Пирятинському районі на Полтавщині, яке має цікаву майже 300-літню історію. Засноване в 1717 році гетьманом України Іваном Скоропадським, воно з 1752 р. стало родовим помістям династії Закревських. До наших днів тут збереглося рукотворне диво – палацово-парковий комплекс садиби Закревських та одна з трьох європейських пірамід.У 1843-1846рр. у селі 5 разів перебував Т.Г. Шевченко, в ньому народився поет-пісняр Д.О. Луценко, автор знаменитих пісень «Києве мій», «Мамина вишня», «Осіннє золото» та інші.

Музей створений на базі меморіальної кімнати Т.Г. Шевченка, що існувала з 1961р. при Березоворудському сільськогосподарському технікумі та двох кімнат історії села, організованих у 1968р.

Він налічує близько 5 тисяч експонатів, експозиція розміщена в 11 кімнатах.

В результаті великої пошукової роботи в експозиції представлені унікальні світлини та документи родини Закревських, меблі, посуд, книги, картини придворного художника А.М. Третяковського та картини сучасних художників, особисті речі Героїв Радянського Союзу С.Н. Мирводи та Ф.П. Сербина, поета-пісняра Д.О. Луценка, Героя України співачки Раїси Кириченко, нагороди та творча спадщина Д.О. Луценка.

Доповненням до експозиції є Березоворудський парк площею 45 га, памятка садово-паркового мистецтва XVIII століття загальнодержавного значення з палацовим комплексом та пірамідою-каплицею.

Бажаючих відчути подих історії та долучитися до самобутньої культури Полтавщини, її чарівної природи та щирої гостинності ласкаво просимо до Березової Рудки. Їхати трасою Київ-Харків, на 141 км від Києва, лівий поворот на с. Березова Рудка.

 

 


http://br-museum.at.ua/

Більше року (2008) тому журнал «Музеї України» вже писав про музей і село. Навіть власними силами відкрили сайт музею, що користується певною популярністю у туристів. До траси Київ-Харків звідси лише 9 кілометрів. Беручи участь у роботі туристичної експедиції, я нарешті особисто завітав до села.

Ми всі були вражені. Прекрасно збережені будівлі. Унікальний парк. Піраміда-усипальниця. Вже готовий діючий народний музей.

У той же час, певна занедбаність. Закинутий ставок. Обідрана піраміда, де треба зробити косметичний ремонт і можна розмістити якісь експонати…

Маємо практично готовий палацо-парковий комплекс, який з задоволенням відвідають чисельні туристи. А це – розвиток інфраструктури, інвестиції, нові робочі місця, імідж України…

Березова Рудка може стати такою ж перлиною як Умань, Біла Церква, Гоголево, Переяслав, Яготин…

Зрозуміло, владі ніколи і ніхто не знає що робити. Маючи певний досвід порятунку малих сільських музеїв, ризикну запропонувати власний план.

Почнемо з потужної інформаційно-рекламної кампанії Березової Рудки. Фанати Інтернету і колеги-журналісти повинні звернути увагу на село, розмістивши інформацію про нього скрізь, де зможемо. Особливе прохання до преси і телебачення Полтавщини – приєднуйтеся!

Редакція часопису «Музеї України» пише листи Президенту України В.Ющенку (вже Порошенку),  Голові Полтавської ОДА та Пирятинської РДА.

Пропозиції дуже прості.

Управління культури ОДА повинне швиденько вивчити ситуацію з культурною спадщиною Березової Рудки, зорієнтуватися у обсягах стартових відновлювальних робіт. Підготувати пакет документів для створення Березоворудського державного музею-заповідника. З 2010 (2017) року, передбачити кошти на утримання 4-5  співробітника музею, закупівлю експонатів.

Сотня-друга тисяч гривень піде на косметичний ремонт і облаштування піраміди. Все.

Після елементарних опоряджувальних робіт, заповідник готовий до прийому туристів.

Відвідувачі поїдуть відразу після першого журналістського залпу.

Повірте, отримаємо потужний туристичний об‘єкт!


 Просимо Інтернет-спільноту підтримати ініціативу. У найближчі вихідні навідайтесь до Березової Рудки – сфотографуйте, напишіть, опублікуйте!

Бюджетний процес почнеться десь з вересня. До того часу чиновники спокійно можуть підготувати всі документи і винести їх на розгляд Полтавської обласної Ради. Головне – статус і облаштування музею, ремонт піраміди. Може є сенс зробити Березову Рудку філією якогось музею з Національним статусом… Існує чимало варіантів… Думайте!

З свого боку ми будемо всіляко підтримувати всіх, хто підтримає Березову Рудку.


Справа абсолютно виграшна. Якщо переможемо, вже наступного року отримаємо прекрасний музейно-парковий комплекс, куди масово поїдуть українці та іноземці.

Не почує нас влада -  не біда. Почитають мандрівники, краєзнавці, туристичні агенції. До Березової Рудки почнеться неконтрольоване паломництво. Адже, подивитися там дійсно є на що. Хоч і трохи пізніше, змусимо владу створити державний музей-заповідник.

Перемога гарантована. Є лише фактор часу.

Дайош Березоворудський державний музей-заповідник!

Березова Рудка переможе!

Віктор Тригуб

 

 

Президенту України Порошенку П.О.

Шановний пане Президенте!

Просимо дати доручення Полтавській ОДА та Міністерству культури України, вивчити питання про створення Березоворудського державного музею-заповідника з фінансуванням з обласного бюджету.

В селі Березова Рудка Пирятинського району Полтавської області, прекрасно зберігся унікальний палацовий-парковий комплекс Закревських. Є народний музей. Єгипетська піраміда (таких у Європі лише три – дві у Пирятинському районі і в Римі).

Потрібен статус музею, три-чотири ставки співробітникам і косметичний ремонт піраміди.

Відродимо ще одну перлину України! До села вже їдуть чисельні туристи.

Сподіваємося на Ваше розуміння і підтримку.

Журнал «Музеї України»

 

Голові Полтавської ОДА Головку В.А.


 

Просимо вивчити питання щодо створення Березоворудського музею-заповідника у селі Березова Рудка Пирятинського району.

В селі зберігся унікальний палацово-парковий комплекс, діє народний музей, є рідкісна єгипетська піраміда.

Для того, щоб створити ще одну перлину України, треба статус обласного музею, фінансування з обласного бюджету, косметичний ремонт піраміди…

Просимо дати доручення обласному управлінню культури оперативно вивчити ситуацію, підготувати документацію і винести питання на сесію обласної Ради для прийняття рішення.

Журнал «Музеї України» готовий всіляко сприяти у святій справі відродження культури, історії, духовності в області.

Запрошуємо Вас особисто увійти чільником до громадського комітету зі створення музею.

З повагою,

 журнал «Музеї України».


Довідка: Тарас Олександрович Завітайло – український письменник-фантаст, автор серії книг «Нове українське фентезі», поет, музикант, журналіст. Народився в Києві 1 січня 1979 року. Нині проживає на Полтавщині, у селі Березова Рудка Пирятинського району. Улюблений напій – кава по-львівськи. Найбільше письменника надихають ліс, болота й тумани. Вірить у потойбіччя та всепереможну силу кохання.

 На цьому поки що все. Робимо нову спробу. Далі все залежить від депутатів і активістів Березової Рудки. Закон на їхньому боці. Як і право управління землею і нежитловим фондом. Є хоч і маленький, але бюджет. Головне, аби було бажання, розуміння і політична воля. Віриться, що село підтримає районна рада, де теж є певний бюджет і можливості. Якщо не вдасться на рівні створення музею з районним статусом, спільно штурмуйте область.

Справа нудна, марудна, як і все, до чого доторкаються бюрократи. Але, потрібна громаді!

Все у Ваших руках! Моральну та інформаційну підтримку гарантуємо!

Перемагаємо!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

 


Автор:
Прочитали: 204 рази

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • Вітаємо українських воїнів із 25-ю річницею створення Збройних сил України!
 • Україна: Експерт ООН закликає до створення цілісної стратегії для вирішення ситуації ВПО із наближенням зими
 • Будівлю в Березовій Рудці, де гостював Тарас Шевченко, врятує статус музею-заповідника
 • Березова Рудка: хроніки створення музею
 • створення Меморіалу Українських Героїв.
 • «Про заходи щодо створення меморіалу українських героїв».
 • Мельничук оголосив мобілізацію та заявив про створення нової політичної сили.
 • Клініка: Екс-модель надихнула київського скульптора на створення бронзової фігури.
 • Громадськість Вінниччини ініціювала створення Національного історико-культурного заповідника "Батіг"
 • Процес створення Національного історико-культурного заповідника «Батіг» розпочато!
 • Історія створення музею
 • Президент підтримує соціально відповідальний бізнес щодо створення безпечного інтернет-середовища для дітей - Юрій Павленко
 • 70 - річний ювілей 46-ї ракетної дивізії...
 • Створення козацьких бойових формувань на Дону, Кубані і Тереку
 • Івану Віковану - 65!
 • Податковий кодекс: помста середньому класу чи його заохочення до створення масового руху?
 • Колекція гончарних інструментів та пристрої в Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

  Читайте також:
 • Книга Володимира Пилата «ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”
 • Дружківський музей
 • Плакати Майдану в Донецькому художньому
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2992
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.391 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель