Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

Чому Кириленко з "Софією Київською" зробив подарунок не лише УПЦ КП, а і УПЦ МП
Середа, 24 Лютого 2016

Чому Кириленко з "Софією Київською" зробив подарунок не лише УПЦ КП, а і УПЦ МП

Набирає обертів скандал щодо рішення голови Мінкульту В'ячеслава Кириленка передати храм "Малої Софії" заповідника "Софія Київська" у користування УПЦ КП

Спочатку було оприлюднено відповідний лист заступника міністра Юрія Зубка до директора заповідника Неллі Куковальської, повідомляє depo.ua.

А вчора престол храму був освячений на честь благовірного князя Ярослава Мудрого. Під час освячення та літургії у храмі молилися представники влади на чолі з віце-прем'єр-міністром В'ячеславом Кириленком.

Втім, у суспільстві нововведення сприйняли неоднозначно. Адже Заповідник "Софія Київська" перебуває під охороною ЮНЕСКО і є пам’яткою архітектури світового значення. Фахівці обурюються: мовляв, Мінкульт своїм рішенням порушив умови передачі пам’ятки.

"Жодне відомство, посадовець не сміють так свавільно вирішувати долю пам’яток та тим більше втручатися у сферу, яка знаходиться під міжнародним патронатом, бо йдеться про об’єкт, який належить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Загальноприйнята практика передбачає прозорі процедури супроводу і підготовки подібних рішень", - прокоментував новину голова українського комітету зі збереження пам'яток ICOMOS Микола Яковина.

При цьому багато науковців і раніше висловлювали думку: підтримувати потрібний температурний музей у будівлі можна лише за умови її роботи як музею. Тож в суперечці між Київським і Московським патріархатом заради збереження пам’ятки варто дотримуватися нейтральної позиції і не віддавати пам'ятку церковникам.

Depo.ua спробував дізнатися, що думають про рішення Мінкульту у УПЦ КП, самому заповіднику, і чим загрожують богослужіння "Малій Софії".

ЖОДНИХ ЗАГРОЗ НЕМАЄ

На своїй сторінці у "Фейсбуці" речник Київського патріархату владика Євстратій (Зоря) акцентував: йдеться не про передачу храму у власність, а лише про угоду щодо спільного користування церквою. 

З 8:00 до 10:00 та з 17:00 до 19:00 храм використовуватимуться для богослужінь, а з 10:00 до 17:00 - як музей для демонстрування експозиції.

"Немає жодних загроз для експозиції, яка там розміщена, для музейного потенціалу чи простору. Це є вигадки тих, хто шукає приводи сперечатися з прийнятим рішенням", - зазначив владика в коментарі depo.ua.

За його словами, майже всі сакральні споруди зі списку ЮНЕСКО використовуються для богослужінь.

"В самих документах ЮНЕСКО записано, що заохочується їхнє відповідне стале використання. Забороняється лише проводити великі будівельні чи реставраційні роботи, які змінюють пам'ятку. А таких робіт церква, звичайно, проводити не планує", - наголошує речник. 

Каже, що міжнародне визнання комплекс здобув завдяки Софійському собору, а не трапезній церкві, яких чимало по всій країні. 

"У Софії Київській є мозаїки та фрески, внутрішнє вбрання XI-XII століття, яке має надзвичайну цінність і вимагає особливих умов для збереження. У Малій Софії більшовики знищили все внутрішнє вбрання. І говорити про те, що богослужіння може зашкодити історичним пам'яткам, це просто блюзнірство", - акцентує наш співрозмовник. 

Загалом же, хвилю протесту владика схильний вважати результатом інтриг - направлених чи то проти церкви, чи то проти Кириленка та нинішнього керівництва музейного комплексу. А ще наголошує: церква створена для богослужінь, а вимагати їх заборонити задля збереження будівлі все одно, що сховати від людського ока всі шедеври живопису. 

ДОПОМОЖУТЬ ПРАВИЛА

Як зазначив в коментарі нашому виданню керівник прес-служби заповідника Олексій Курпас, офіційну позицію керівництво наразі формулює. Втім, судячи зі слів Курпаса, у заповіднику до нововведення ставляться схвально.

"Керівництво нічого проти не має, за умови, що виконуватимуться пам'яткоохоронні закони. У нас чудовий науковий відділ, який розуміється на своїй справі. Ми будемо стежити за виконанням норм, дотриманням правил безпеки", - говорить голова прес-служби.

Додає, що Печерська Лавра теж входить до списку ЮНЕСКО, і богослужіння заповіднику не заважають.

"Суспільство це не турбує, бо виконуються всі закони щодо пам’ятки (…) Будь-яка церква повинна жити молитвою, і це нормально", - акцентує Курпас.

Не бачить особливої загрози пам’ятці і реставратор Софії Київської і священик Української автокефальної православної церкви Максим Стрихар. Втім, рішення Мінкульту вважає суперечливим.

"У "Малій Софії" історичних фресок не збереглося, а богослужіння навряд чи завдадуть заповіднику шкоди. Але я не знаю, наскільки зараз доречно віддавати пам'ятку одній конкретній конфесії. В Україні ще не сформована єдина помісна церква. У нас триває війна, а це рішення вкотре збурить суспільство", - зазначає реставратор.

СЛІД ОЧІКУВАТИ ЖОРСТКОГО ТИСКУ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

Про політичний аспект питання та підводні камені рішення Кириленка говорить народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Вадим Денисенко.

"З одного боку, дуже символічно, що Київський патріархат відновив справедливість і отримав право правити службу в Софії Київській. Власне в Софії у 30-х роках працювала Автокефальна церква і після того не було богослужінь. Вона історично належала автокефальній церкві", - зазначає нардеп.

Втім, на його думку, рішення може призвести до проблем з культурною спадщиною по всій країні.

"Після того, як Софію передано в управління Київського патріархату, можна бути впевненими, що Московський патріархат буде жорстко давити, щоб йому віддали Верхню Лавру, адже за неї тривалий час ідуть бої, вони претендують на ряд приміщень. Можна не сумніватися, що зараз виникне багато запитань до Спасу на Берестові та ряду інших церков. Плюс, проблеми можуть з'явитися в ряді інших міст", - каже Денисенко.

За його словами, питання в тому - чи продумав Мінкульт наступні кроки.

"Тут треба розуміти, чи є державна політика, чи її немає. Якщо вона є, це одна справа. Якщо її немає, ми одноходовим рішенням можемо викликати достатньо серйозні хвилювання, які будуть дуже тяжко вирішуватися", - акцентує нардеп.

На його думку, ігнорувати вимоги Московського патріархату не вдасться.

"Це величезна церква з величезними політичними ресурсами. Багато губернаторів є активними вірянами Московського патріархату. Останній приклад – губернатор не тільки купався з московськими попами на Водохреща (очільник Житомирської ОДА Сергій Машковський - ред.), але ще й віддав на львівській трасі два білборди під рекламу Московського патріархату. І таких випадків можна навести багато. Релігійної політики як такої немає", - стверджує Денисенко.

Зауважує, що свого часу було зроблено велику помилку, коли розформували Держкомрелігії, і зробили його просто маленьким підрозділом Мінкульту.

"Треба відновлювати його як структуру. Ми повинні зараз вибудовувати чітку політику. Держава повинна мати уявлення про те, як вона будує міжконфесійні стосунки. Повинні бути єдині правила гри для всіх. А не так, що в одній області одна історія, а в другій – геть інша", - резюмує нардеп.

ЧИ ВРАХУЄ МІНКУЛЬТ ДОСВІД АНДРІЇВСЬКОЇ ЦЕРКВИ - ПІД ПИТАННЯМ

Доволі стурбовано налаштований керівник Центру археології Києва і Подільської археологічної експедиції при НАНУ Михайло Сагайдак.

"Розмови про це і справді точаться, люди хвилюються. А такій справі потрібна сувора система запобіжників. "Тепла Софія" не дуже в хорошому стані. Було б краще, якби з нею спершу попрацювали, привели будівлю в нормальний вигляд. Піклування про історичну пам'ятку – теж богоугодна справа", - коментує археолог.

За його словами, Мінкульту потрібно дуже прискіпливо стежити за тим, аби дотримувався температурний режим та режим вологості. Втім, задача це нелегка.

"Вочевидь, режим утримання пам’ятки зміниться. Під час молебнів доступ відкритий, і важко гарантувати, що люди дотримуватимуться обмежень", - зазначає Сагайдак.

Археолог згадує не надто оптимістичний досвід Андріївської церкви.

"Не знаю, чи врахували цей досвід у Мінкульті… Але там явно поспішили з рішенням почати богослужіння – процеси, які почали відбуватися з церквою, це показали", - акцентує експерт.

Нагадаємо, наразі у Андріївській церкві, яка також входить до складу заповідника "Софія Київська" з минулого жовтня тривають реставраційні роботи.

На цей рік керівництво заповідника просить Мінкульт виділити на реставрацію близько 10,5 млн грн.

Цікаво, що директор "Софії Київської" Неля Куковальська зазначала у коментарях ЗМІ: церковники не дотримуються норм і нещадно палять свічки.

Що наразі змушує її думати, що з "Малою Софією" буде інакше, залишається загадкою.

Як загадкою є і те, чому рішення не можна відкласти до більш мирних і спокійних часів. Адже Михайлівський Золотоверхий, який також належить УПЦ КП знаходиться за п’ять хвилин від "Софії". Звісно, на великі свята бувають аншлаги, але миряни все ж таки вміщаються у храмі...

Але Кириленко вирішує прийняти спішне і спірне рішення ризикувати пам’яткою. Певно, дуже хочеться здатися патріотичним міністром – мовляв, саме він вирішив давню суперечку за будівлю між Київським і Московським патріархатом. А заради такого можна і історичну реліквію на кін поставити.

http://www.depo.ua/ukr/life/kirilenko-u-svoemu-dolbopatriotizmi-gotoviy-roznesti-i-19022016190000


Автор:
Прочитали: 69 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • Чому в США легалізовано націонал-соціалізм і символіку Третього Райху
 • Чому ми боремося з російськими банками
 • Вице-премьер Кириленко был исключен из училища за кражу
 • Чому "чорний день" для культури не настане
 • Чому зменшення акцизу в Україні на ввезення вживаних авто не зробило їх доступними
 • Кириленко задекларировал права жены на учебники по философии и культуре
 • уволена из университета культуры, - профессор Пархоменко, обвинившая жену Кириленко в плагиате
 • Валентин Рак: Чому немає музею на Троєщині?
 • Влада Литовченко спаплюжила древній Вишгород лише своєю появою!
 • Європарламент зробив ще один крок до скасування віз для України: текст документа
 • Чому професорська посада в НАУ коштує 170 тис євро
 • “Цой жив!”. І не лише в зоні АТО…
 • Кириленкогейт. Як в Україні легалізуються плагіат і псевдонаука
 • Типа дайджест Y. Кириленкогейт
 • Чому "Майн Кампф" знову став бестселером у Німеччині?
 • Про Катерину Кириленко, 9 місяців та гінеколога Євдокімову
 • Все дуже Кириленко
 • ЧОМУ ЦЯ ВІЙНА БУДЕ І ПОВИННА ТРИВАТИ
 • Лише два пам'ятники Леніну лишилися на підконтрольній українській владі території Донеччини - ДонОДА
 • По чем опиум от Кириленко
 • Кириленко став у Росії відомим майже як Ярош
 • Чи навчить Кириленко молодь шароварщині
 • Як Кириленко сприятиме творчості Шварцнеггера в Україні
 • Чому український міністр не захищає українців?
 • «Минкульт» и люди, или Смертельный номер Кириленко на Плюсах
 • Міністр Кириленко розповів про свої кредити та досвід телеведучого
 • Чому потрібно негайно видалити свій акаунт у соцмережах?
 • Ю.Нерослік зробив плакати про "Айдар" і комбата С.Мельничука
 • Дякуємо пане Кириленко, що ви не міністр оборони!
 • Ми починаємо підозрювати, що Славік Кириленко трохи хворий

  Читайте також:
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
 • Карикатурист Жора Ключник продовжує посміхати
 • Чого очікувати людству у найближчі роки?
 • Говори красиво: 10 українських слів, якими ви здивуєте своїх друзів
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2990
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.187 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель