Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

Про рівень наукової роботи в НМІУ при новопризначеній адміністрації
Вівторок, 27 Жовтня 2015

Про рівень наукової роботи в НМІУ при новопризначеній адміністрації

або чи залишилась наука в музеї

Пройшло вже майже 7 місяців з того епохального моменту, коли до Національного музею історії України на посаду генерального директора була призначена п. Сосновська – бувший директор меморіальної квартири свого славного пролетарського предка П.Г. Тичини. Однією із численних претензій до музею, які вона з самого початку висловила, була та, що в музеї невиразна експозиція (у фесбуйці нова керівниця менш добирала слова, і звучало «сіра і недолуга»), і існує відрив музейників від так зв. академічної науки. На питання, що саме не так, якісь нікому невідомі молоді люди з науковими ступенями розповідали заученими фразами про якісь «не ті» карти на ІІ поверсі (період XIV - поч. XX ст.) та відсутність експозиції по голодомору 1932-1933 р. І все. Але в соцмережах п. Сосновська як мантру повторювала, що музей потребує повного перезавантаження, бо «все страшенно не так». Остання теза взагалі вбивала. І коли провідні музейні науковці, автори тих самих експозицій, все ж таки намагались з’ясувати, що саме не так – відповіді не було. Самі наївні намагались запрошувати представників тієї ж академічної науки, фахівців зі своїх періодів, професорів і академіків, щоб хоч вони пояснили (раз музейникам віри немає), що все це відповідає останньому слову науки і не йде з нею в розріз. Але знову звучало – потрібне перезавантаження. Окей. Ось воно, як ми розуміємо, відбулось.
Один із критиків, який страшенно переймався картами, був «внезапно» призначений на посаду заступника генерального директора з наукової роботи (і, звичайно, як це водиться у п. Сосновської, без жодного року роботи в музеї; а ця посада за існуючими нормативами вимагає аж 5 років стажу роботи). Під його керівництвом нещасні науковці-експозиціонери повитягали, аж із інтернету, потрібні карти, і встановили повну гармонію і в експозиції, і в душі нового очільника від науки. Але далі справа пішла гірше, бо на погляд п. Сосновської і ІІІ поверх потребував корінного оновлення і перезавантаження, а це період з 1917 і по сучасність, але тут проблема, бо як показати історію радянської України без т. зв. «совка» навіть її заступник не розуміє. Але всім іншим, хто ще залишився від старої команди в музеї (а це, повірите, було не просто) стало зрозуміло, що тісна «змичка» музейників з «академічною» інтернетівською наукою таки можлива. В розумінні п. Сосновської «наука» – це «приголомшуючі» виставкові проекти об’ємом на 2 столики з концепціями, в основу яких закладений матеріал, хаотично витягнутий з інтернету (це новий різновид науковців «від інтернету») з копійними матеріалом, приклеєним за годину до гучного відкриття.
Один із представників «академічних науковців» з погляду нової адміністрації, має базову економічну освіту і ступінь кандидата історичних наук (в наш час виявляється, і таке можливе), спочатку був оформлений у відділ марткетингу, потім переведений до одного із методичних відділів, потім пробували його прилаштувати як фотографа. Але коли музейні працівники стали свідками того, як він півдня сидів за касою і продавав відвідувачам квитки, а потім перед музеєм на клумбі висаджував чорнобривці (які, до речі, відразу засохли, бо їх же треба було хоч раз полити) – стало зрозуміло, що це саме те перезавантаження, якого всім так не хватало.
Далі ще більш цікаво, бо, як виявилось, нова керівниця прийняла на роботу дуже багато нових кадрів, деяких з науковими ступенями, але всіх їх об’єднувало одне – всі без жодного року музейного стажу. Більшість мають не дуже гарний послужний список і реноме на попередніх місцях роботи. Чим вони займаються – не зрозуміло, бо особистим розпорядженням п. Сосновської з них знято більшість з того, що до них робили їх попередники – тепер вони не складають наукові паспорти, більшість з них не мають матеріальної відповідальності за жодний із музейних залів і не ведуть чітко закріплену за ними тему. Екскурсії, які їм потрібно за своїми функціями проводити, вони здавали на науково-методичних нарадах під головуванням самої Соновської (що є прямим порушенням, оскільки вона не може очолювати і не очолює цей орган), з якої вона брутально «попросила» піти всіх зі «старої» команди, які добре знають і експозицію, і знають, що таке фахова екскурсія. Так, керівник відділу «Україна в1917-1990 рр.», який має славнозвісний ступінь кандидата, який вже майже 5 місяців водить екскурсії по залу «Україна в 1917-1921 рр.», де не більше восьми вітрин і пари столиків, за свідченнями фахівців музейників з інших музеїв, які випадково стали свідками його екскурсій, робить це, як йому заманеться і настільки не фахово, що доводив нещасних людей до повного відчаю і вганяв в шоковий стан, бо такого вони ще не чули, принаймні в Національному музеї історії України.
І от, пройшло чотири місяці, критикувати можна й далі «поперєдніків» – але прийшов час, коли треба показати вже якісь свої здобутки і врешті-решт скласти банальний звіт про наукову роботу. І тут проблема – бо це не мапи з інтернету тягати. По відділам було поширене з цього приводу чергове розпорядження очільника з наукової роботи (здивуюсь, якщо не тисячне, бо ця адміністрація будь-які питання, переважно незначні, вирішує через накази, розпорядження, догани, а важливі, такі як створення нових виставок і експозицій – то тут не допросишся). На це розпорядження одна половина дивилась здивовано, а інша з жахом. Бо ці нещасні шість позицій, скомпоновані у табличку, відповіді на які, як ми розуміємо, повністю задовольняють наукового керівника, з точки зору фахівця-музейника – недолуга анкета з набором випадкових питань, з яких більшість не «потрапило» до такого вагомого розділу музейної роботи як науково-фондова робота. Це схоже на табель з оцінками першокласника, не більше.
У зв'язку з останнім хотілось би сказати: «Шановний Богдане Казимировичу! Ми думаємо, що тільки Ви та п. Сосновська знаєте ті мотиви і чинники, які спонукали призначити Вас на таку посаду, але навряд чи Вам хтось пояснював, що Ви маєте честь очолювати найголовніше і найважливіше направлення роботи в провідному музейному закладі нашої країни (принаймні так було до Вас і до п. Сосновської). Вона має чотири магістральні направлення: науково-фондова робота, науково-дослідна, науково-експозиційна і науко-освітня. І Ви можете цього не знати, але за всі види роботи (тільки за першу частково) Ви несете повну і персональну відповідальність. Як за її наявність, так і саме головне – за її якість і наповнення. А перераховані Вами пункти є безперечно важливими, але далеко не єдиними критеріями роботи звичайного музейника. А форма таблиці взагалі неприйнятна, хоч як ми здогадуємося, тільки одна вона і зрозуміла математику. І до речі, звіт про роботу звичайного науковця інколи займав до 5 сторінок і далеко виходить за межі запропонованої, з Вашої точки зору, універсальної анкети, бо з неї «випали» цілі розділи. І саме головне: такі документи мають свою давно чітко сформовану і, врешті-решт, «освячену» тим же Міністерством структуру, яку придумали навіть не Ваші «поперєднікі».
А саме головне, що вам таки вдалося здійснити – так це зруйнувати те, що з давніх-давен музей мав: спадково-послідовну систему формування нових наукових фахівців з унікальною вузькою спеціалізацією. Коли одне покоління на практиці пояснювало і формувало світогляд і прикладні знання у більш молодого покоління. В музею більш ніж половина наукового складу мала не більше двох-трьох (а то й один) запис в трудовій книжці. А при нинішній адміністрації з музею за т. зв. «власним бажанням» пішло стільки людей, що цей зв'язок на віки втрачений.
І взагалі, на останок хотілось зауважити, що тільки людина без досвіду роботи в музеї, не розуміючи, на що йде, могла погодитись на таку важку і дуже відповідальну посаду. Особливо не маючи підтримки у вигляді досвідченого і фахового колективу. І дивлячись на те, як Ви хаотично, вже розуміючи рівень нової команди Сосновської, намагаєтесь проаналізувати рівень старої і витягти звідти людей, які можуть створити і створювали нові цікаві експозиції та виставки (не рівня товарного вагону і відсканованих копій, наклеєних в тому ж таки вагоні), приходиш до висновку, що більш всього в цьому світі важать все ж таки досвід і знання. Тобто одна справа критикувати, і пописувати всяку хрінь у фейсбуці, а інша – взяти і зробити щось, за що не буде соромно, та й ще на оригінальних музейних предметах. От вам і мапи...»

Т. Ралдугіна, Заслужений працівник культури України, бувший зав. відділу Національного музею історії України.

Патріоти НМІУ

Автор:
Прочитали: 54 рази

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • Профспілка НМІУ вимагає звільнити директора
 • КОМІТЕТ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ І ДУХОВНОСТІ
 • Начальник культури і туризму Донецької військово-цивільної адміністрації Аліна Певна - на відкритті виставки в Жовкві
 • Рівень агресивної тупості Росії жахає!
 • Самчиківський розпис – на світовий рівень!
 • 100 днів обіймання посади Генерального директора НМІУ Т.Сосновською або нищення музею історії
 • Наруга НМІУ над трагічною датою 18 травня 1944 – депортації кримських татар
 • Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Г. Москаль провів зустріч із бійцями батальйону «Айдар»
 • Навіть ватніки пишуть рецензії на роботи Жори Ключника!
 • “Про тимчасове виконання обов’язків голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації”.
 • Про призначення В.Кличка головою Київської міської державної адміністрації
 • Заява голови Київської міської державної адміністрації Володимира Бондаренка
 • На 101 день роботи уряду кияни хочуть почути про кадрові призначення та люстрацію
 • Конкурс плакатів протесту: нові роботи
 • НЕПОМІТНО ПРОМАЙНУЛО 110-річчя НАРОДЖЕННЯ ТА 20-річчя СМЕРТІ ЕДВАРДА КОЗАКА
 • Відділ екскурсійно-масової роботи НІЕЗ „Переяслав”
 • Біля Адміністрації Президента пройшла акція «Опір цензурі»
 • Голова Вишгородської РДА Олександр Приходько: «Підтримаю високі темпи роботи»
 • Козацький ніж роботи Фаберже

  Читайте також:
 • Книга Володимира Пилата «ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”
 • Дружківський музей
 • Плакати Майдану в Донецькому художньому
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2992
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.333 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель