Зробити стартовою   Додати в обране  Стрічка новин в форматі RSS

Навігація
   » Головна
   » Новини
   » Пошук
   » Користувачі
   » Гостьова книга
   » Козак-Інформ
   » СторінкиНС

Приймаються благодійні внески

на розвиток і підтримку "Нової Січі",

журналу "Музеї України".

Експедиції в зону АТО,

Музей плакату для прифронтової зони...

Гривні по Україні: картка Приватбанку

5168755514296934
Цікаві сайти

  


http://www.museum-ukraine.info/

*САЙТ КОЗАКІВ США*


http://nbnews.com.ua/

http://blog.i.ua/user/6451244/

http://www.ukr.net/

http://www.zarubezhom.com/

http://h.ua/

 

   

  ПошукЄУ
Locations of visitors to this page

https://surmasite.wordpress.com/
https://musplakat.wordpress.com/

CanadaUA-news

https://ukr.media/

Музей В.Тригуба

іНовини

ТАЄМНИЦЯ ОБРАЗУ СВЯТОГО ХРИСТОФОРА
Понеділок, 10 Серпня 2015

ТАЄМНИЦЯ ОБРАЗУ СВЯТОГО ХРИСТОФОРА

Встановивши, що етимологічним визначенням слова «Хор» (Гор) є поняття «сонце», що підтверджується фактами етнографічними ( наявністю кругових народних танців у кількох десятків народів Європи, кількох народів Кавказу, лише в середовищі п’яти (!!!) народів Східного Сибіру ), філологічними (наявність основи «хор» (гор) в словах «хоршид» [з іранської мови «сонце»], «ёхор» - танці якутів, евенків, бурятів, «хоро», «хоро-хоро», «хороводи», «короводи» - танці народів Європи та Кавказу ) ми  пригадали, що рух світила у давні часи люди  пов’язували з конем.

Наші далекі пращури вважали, що саме на коні переміщується наш бог, наш творець. Таку уяву з давніх вірувань запозичило і християнство, тому на іконах часто можна бачити богів на колісницях. На останньому кольоровому зображенні з ікони бачимо Св. Іллю на колісниці, яка охоплена полум’ям. Знаючи, що з грецької мови ілліос означає «сонце», розуміємо, що на іконі демонструється рух сонця. Подібні зображення примусили нас уважніше придивитись до фонетичного оформлення слів з визначенням «кінь» у мовах народів світу. Нагадаємо, що етимологічне визначення слова в українській  мові ми визначили раніше, як «золото» - назву металу, за який наші пращури купували цих тварин у далеких пращурів японців. Було визначено, що фонема «кінь» з японської мови визначає поняття «золото», а тому слово «кінь», в мові наших далеких пращурів, є запозиченням, яке відбулось у 8-5 тис.до н.е. на теренах Східного Сибіру. Переглянувши фонеми, які визначають поняття кінь в інших мовах , знайдено два приклади де основа «хор» (сонце) все ж присутня.  Перше визначення з сучасної англійської мови – horse(кінь), інше – osthors (кінь) - з мови народу заза (зазаків) – індоєвропейського народу, який проживає на східних теренах сучасної Туреччини. Багато хто вважає зазаків етнічною меншиною курдів та науковці виділяють заза як окремий народ у складі курдів.

Знаходження другого відповідника просто приголомшило, адже, основа «ост» з німецької мови означає «схід», а з цього випливає, що складне слово «osthors» має означати, і означає (!), у чому ми переконані, поняття - «схід сонця» (кінь). Читачі можуть задати питання: «яким чином, те німецьке «ост» опинилось у мові одного із народів сучасної Туреччини?».  Перед тим, як дати змістовну відповідь, задамо зустрічне питання читачам: «А, яким чином в сучасній українській мові опинились цілком німецькі, у сучасному розумінні, фонеми «zonn» (сонце) у слові «сонце» чи«ei» (яйце)  у слові «яйце»?». Ці приклади є свідченням того, що ці ніби-то сучасні «німецькі» слова виникають не в мові носіїв гаплогрупи R1a чиR1b (Y-ДНК), які є наявні в сучасних українському чи німецькому суспільствах, а в мові їх попередників – носіїв гаплогрупиR1 чи R , у середовищі яких, у 12-4 тис. до н.е., формувалась мова майбутніх українського та німецького етносів. Зверніть увагу на структурне співвідношення гаплогруп (Y-ДНК) у народу заза:

C3=3,7% (прийшла група, про це свідчить малий відсоток, хоча виникає у 24 тис. до н.е)

G=3,7%   ( прийшла група виникає у 8 тис. до н.е.)

P=3,7%    (прийшла група, виникає у 12 тис. до н.е., є «батьківською» для Rта R1)

F=7,4%    (прийшла група, про це свідчить малий відсоток, хоча виникає у 20 тис. до н.е)

E1b1b1a=11,1%  (автохтони)

R1=11,1%           (прийшла група,виникає у 4 тис. до н.е.)

R1a1a=25,9%     (прийшла група, виникає у 4 тис. до н.е.)

I=33,3%      («трипільці» - умовно автохтони, бо прийшли дуже рано на терени Туреччини)

Порівняйте, з даними з Німеччини, де гаплогрупа R1a=18%, R1b=39 (прийшлі групи),  I=24% (автохтони), E=6%…

У читачів можуть виникнути наступне логічне запитання: «А чому, немає відповідності і у фонетичному оформленні таких понять як «horse» (кінь) та «sol» (сонце) в сучасній англійській мові?».  Перше слово (horse)  є для автохтонів Англії  запозиченням від завойовників – носіїв гаплогрупи R1b- нащадків шумерів (антів-атлантів, брігантів), а друге (sol) словом з «материнської мови» автохтонів острова. Щось подібне відбулось і в мові пращурів українців, які запозичили від німецьких племен слово «zonn» (сон-це), хоча  далекі пращури українців вживали власне слово - «ра», навіть «занесли» його до Давнього Єгипту. Про рідне слово, яке визначало поняття «сонце» в мові наших пращурів, свідчить значна кількість похідних слів: работа, пора, вчора, ранок, з вечора, радуга, раз, зразу, одразу, раптом та їх обмеженність у мовному вжитку,  у випадку запозичення:сонячник, сонячний. На нашу думку, зазаки Туреччини є нащадками частини населення пізньохетських держав 12-8 тис.до н.е. Не меншим здивуванням для нас, хоча й очікуваним, було віднайдення мови у якій фонема «хор» збереглась у лексемах, які визначають поняття часу, його вимірювання. Пам’ятаєте приклад з визначенням часу в українській мові: слово «пора» ( час, вже    час ) , яке засвідчувало, що наші пращури визначали час по сонцю ( по «Ра» ). Наведений приклад можна вважати універсальним, адже всі народи світу визначали час по сонцю. Тому подібні дослідження «порівняльного мовознавства» варто використовувати і для інших мов світу. А зараз розкриємо таємницю. Слово «хор», яке визначало час, його розрахунки за «хором» (сонцем) заховалось і зберіглось у … ЛАТИНСЬКІЙ  мові.  Наведемо приклади:

--------------------------------------------------------------------------

время -tempus, oris, n (vacuumadaliquid; longoposttempore); tempestas, atis, f; aqua, ae, f; aevum, i, n; hora, ae, f; spatium, ii, n;

часы - horologium [ii, n];

час - hora [ae, f]; tempus [oris, n];

+ вдобрыйчас auspicato (domum ingredi);

+ почасовойстрелке (противчасовойстрелки) secundum (contra) horologii motum;

часовщик - horologiorum artifex [icis, m]; horologiarius [ii, m];

суточный - viginti quattuor horis;

радостный - candidus [a, um] (nox; hora; fatum; convivia;

ввечерниечасы vespertinis (horis)

повечерампрогуливаться vespertinis (horis) ambulatum abire

-----------------------------------------------------------------------

конина - caro [carnis, f] equina;

западный ветерFavonius; Zephyrus

(http://linguaeterna.com/ru/lexicon/17-4.php)

-----------------------------------------------------------------------

Два останні слова потребують додаткового аналізу , але безперечно варті уваги.

Так, саroможливо є зіпсованим horo-сонце( від horse– кінь-сонце ), пригадаймо подібне псування в російській мові: хороводкоровод, хоругвакоругва, хто – кто, хрест – крест,хорокоро ( король, корона, короновать, корова, коровай,корж, коромысло – фінський відповідник - korento,  корогод[период времени],с-коро [время = сейчас], коротать[время] )… Можливо, носії гаплогрупи (Y-ДНК) – N, які домінують на півночі Азіїта півночі Східної Європи визначали поняття «сонце» словом «коро», яке є відповідником «хоро» у мові носіїв гаплогрупи R1b.

Zephyrus знаходить цікавий український відповідник у слові «вихор» - швидкий вітер, який часто асоціюють з конем (з хорсе?), який можна поєднати також з іранським словом «horta»(швидкий). На наше переконання, слово «хорти», яке  в українській мові визначає швидких мисливських псів для полювання на лисів та зайців, може визначати в алегоричній формі і швидких коней та їх вершників. Непрямими доказами існування у латинській мові слів з фонемою «хор» у визначенні «кінь» можуть бути слова: hordeum(ячмінь),hordearius(ячмінне мито, яке збиралосьодин раз на рік з незаміжніх жінок у фонд утримання кінського складу Римської армії), cohors( назва військового підрозділу Римської армії – сучасне – «когорта», можливо, на початку визначало саме кавалерійський підрозділ ), horseradish( в англійській мові «кінська редька» - «хрін» ),horseshoe(англ. «кінське взуття» - «підкова»)
hortus( ферма, фруктовий сад, виноградник, паркові зелені насадження, тощо,тобто, зважуючи на давні традиції Римського права можемо визнати етимологію цього слова наступним чином – « все, що мало власника» або  «будь-які права на власність»  знаходилось під охороною бога Хора (Гора) – захищалось законами божими – захищалось законами Хора (Гора).  В українській мові слова: город, огород, городити,загородити, у сиву давнину, мали б означати теж саме – «все, що огороджене має власника» і охороняється законами божими – законами Гора – самим Гором,horizon, horizontis( горизонт – лінія, що поділяє циферблат навпіл, місце, де ховається сонце), horoscopicus ( вказуючий на час ), horrende, horrendous, horribilis, horrifer( страшний, жахливий, приголомшливий;  значення цих латинських слів має відповідати українському відповіднику – горе), hortamen,hortatio,hortor( заохочення, схвалення; значення цих латинських слів має відповідати українському відповіднику – горазд, російському – хорошо), hordaна колі(відрізок, що з'єднує дві точки кола. Частина січної  обмежена точками кола. Останнє поняття виникло завдячуючи назві коня – horseі певній специфіці та вимог до того, хто займався тренуванням коня). Спробуємо це продемонструвати. Під час трененгу коня вважливо контролювати саме дві точки на умовному колі, по якому рухається кінь: 1. «твар» (морда) – передня точка коня;  2. «круп» – задня точка коня. Ці дві точки і визначають фактично поняття геометричної хорди на колі. Хордою при навчанні коня  називається «мотузка», яку тримає тренер лівою рукою та «веде» коня. Знаючи значення фонем  хор(о) – кор(о) – гор(о) – «сонце» та «кінь-сонце»,  спробуємо встановити етимологію складного слова (дві самостійні основи) «Коромисло».  Лінгвіст Макс Фасмер називає це слово «темним». Дослідники і сьогодні зазначають, що: «По этимологии термина «коромысло» современная лингвистика не представляет понятных (объясняемых) суждений». Білоруський відповідник -каромисел, фінський – korento, бурятськийхоромиисол,угорський - vízhordórúd,  vízhordó rúd

Народні прислів’я у багатьох народів веселку (ра-дугу) часто називають «коромислом»:  «красное коромысло через реку повисло», «цветное коромысло на небе повисло»…  Вочевидь подібність форми веселки та коромисла дала підставу до таких порівнянь. Ми звернули увагу на ще одну річ, яку можна порівняти з «ра-дугою» (веселкою) та «коромислом». Це теж «дуга», але – «кінська дуга». Порівняймо їх зображення. Це «кінська дуга».  А це коромисло. Конструктивної різниця, як бачимо, немає. Його треба носити саме так, «на плечах», а не «на плечі». Фонеми «хоро» («коро») можуть мати два визначення: «сонце» або «кінь», а друга фонема – «мисло» (укр.), «миисол» (бурят.)… виключно одне – «дуга». Питання полягає лише в тому, як визначити етимологію слова «КОРО-МИСЛО», як «СОНЯЧНА ДУГА» (РА-ДУГА) чи «КІНСЬКА ДУГА»  ?

На наше переконання, відповідь знаходимо у давніх народних традиціях. Дослідники відзначають, що існує традиція у деяких народів Азії  під час свят чи весілля, жінка має принести чоловіку коромисло з відрами, не розплескавши води. У наш час ця традиція перенесена на рівень змагань між учасниками свята, напр. Сабантуй (Татарстан), весілля у Росії. ( Конкурс “Русское коромысло”// http://www.izhpromo.ru/2013/06/konkurs-russkoe-koromyslo/ )

В.Березняк (скорочено)


Автор:
Прочитали: 65 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • ТАЄМНИЦЯ ЗАГИБЕЛІ ГЕНЕРАЛА
 • ТАЄМНИЦЯ ЗАГИБЕЛІ МИКОЛИ МІХНОВСЬКОГО
 • ТАЄМНИЦЯ ЗАГИБЕЛІ ГЕНЕРАЛА ВАТУТІНА
 • ТАЄМНИЦЯ ОТАМАНА МАРУСІ
 • ТАЄМНИЦЯ КОЗАЦЬКИХ РЕГАЛІЙ- реферат!

  Читайте також:
 • Книга Володимира Пилата «ЖОВТЯК – підручник для початкових груп”
 • Дружківський музей
 • Плакати Майдану в Донецькому художньому
 • В.Пилат: Бойове мистецтво українців — унікальне
 • Музей плакату презентує: Юрій Нерослік
 • Книга досягнень людини
 • Гривну продають в США. Мінкульт мовчить
 • REPORT ON THE ARCHAEOLOGICAL RESEARCH OF BATURYN IN 2017
 • Боси антикварної мафії США, Мінкульт, МЗС, СБУ…
 • Оголена Маланка і Трамп в образі лева?
  Повернутися назад

 • Міжнародний козацький журнал

  Міжнародний Козацький журнал "Нова Січ"

  Редакція: Запоріжжя-Київ

  Україна - це Європа!

   

   e-mail: novasich@ukr.net

  Головний редактор - полковник козацтва

  Віктор Тригуб

  Шеф-редактор - Володимир Іванченко (Запоріжжя)

  Біоенергетики - генерали козацтва Валерій Пильник, Юрій Курилех

  Юридичний супровід - 

  Іван Макар

  Представник у США -  Американське козацтво

  Представництва:

  Кропивницький - Анатолій Авдєєв, Харків - Юрій Нерослік, Закарпаття - Вадим Логвінов

  Голова Ради - Констянтин Стасюк   


  Партнери: Музей плакату України, ГО "Гуманітарна ліга"

  http://www.museum-ukraine.info/

      

  Опитування
  За кого голосувати?
  За владу
  За опозицію
  Не піду
  Маленька партія снайперів  Всього голосів: 2992
  Результати опитування  Лічильники


  світ

  http://narodna.pravda.com.ua/

  На початок сторінки

  Разробка сайту: Ростислав Саєнко, 2005 р., Система: SmallNuke ©
  Генерація сторінки: 0.311 с. Всього 8 запитів до бази.

  Админ.панель